Pirmadienį iš Kaliningrado į Lietuvą neįleistas medienos krovinys

Pirmadienį iš Kaliningrado į Lietuvą neįleistas medienos krovinys

Įsigaliojus naujiems Europos Sąjungos (ES) įvestiems kai kurių prekių tranzito per ES teritoriją į Kaliningradą ribojimams, į Lietuvą iš Kaliningrado pirmadienį ryte neįleistas vilkiku gabentas medienos krovinys, BNS pranešė Muitinės departamento atstovė.

„Kybartų pasienio punkte iš Kaliningrado įvažiuoti bandęs krovininis vilkikas po patikrinimo apgręžtas. Jis vežė medieną. Muitinė dirba įprastai, iš esmės pailgėjo tikrinamų prekių sąrašas“, – BNS pirmadienį sakė Lina Laurinaitytė-Grigienė.

Lietuvos muitinė informavo, kad numatytos tam tikros išimtys kai kurių Rusijos kilmės arba iš Rusijos importuojamoms trąšoms – jeigu nustatytos kvotos bus suteiktos, per metus nuo liepos 10-osios bus galima pervežti 837,5 tūkst. tonų kalio chlorido bei 1,58 mln. tonų mineralinių ir cheminių trąšų.

Pasak L. Laurinaitytės-Grigienės, trąšų tranzito išimtys leidžiamos, kol neviršijamas reglamente nustatytas jų kiekis.

„Importuotojas, gabenantis trąšas, pateikia krovinio deklaraciją muitinei ir gauna leidimą įvežti arba ne, priklausomai nuo to, ar neviršijama nustatyta konkrečiai trąšų grupei kvota“, – teigė L. Laurinaitytė-Grigienė.

Nuo sekmadienio, pasibaigus penktojo ES sankcijų paketo Rusijai pereinamajam laikotarpiui, tranzitu per Lietuvą draudžiama gabenti rusiškos kilmės cementą, alkoholį, medienos, stiklo, aliuminio, popieriaus gaminius, gipsą, laivų dalis ir kitas prekes.

Birželio 17-ąją įsigaliojus draudimui per ES teritoriją gabenti rusišką plieną ir juoduosius metalus, Rusija paskelbė, kad tai priešiški ir vienašališki Lietuvos veiksmai bei Kaliningrado blokada. Lietuva tai neigia, Rusijos informaciją vadina propaganda ir primena, kad tranzitui taikomos ES sankcijos.

Rugpjūčio 10-ąją įsigalios draudimas tranzitu vežti anglį ir kitą kietąjį iškastinį kurą, o nuo gruodžio 5 d. – rusišką naftą ir jos produktus.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder