prestižinis būstas prie jūros

Prestižinio būsto prie jūros paklausa auga: pagrindinis kriterijus – atstumas iki jūros

Nekilnojamojo turto (NT) agentūros teigia, kad net ir sulėtėjus bendrai šalies būsto rinkai Lietuvos pirkėjus toliau masina prestižinės klasės NT prie jūros.
Skaitykite daugiau: https://www.alfa.lt/verslas/nekilnojamasis-turtas/prestizinio-busto-prie…

Esant ribotai pasiūlai, aukščiausios klasės apartamentų kelių šimtų metrų atstumu nuo paplūdimio kainos toliau auga, tačiau būstai naujuose projektuose perkami itin sparčiai. „SBA Urban“ pušyne Palangoje, Kunigiškiuose pradėjus vystyti būsto poilsiui prie jūros projektą „Kopų slėnis“, vos per mėnesį nuo oficialaus pardavimų starto pasirašyta sutarčių dėl 60 proc. apartamentų.

Dauguma perka būstą poilsiui sau

„Pradėdami prestižinės klasės projektą Palangoje tikėjomės susidomėjimo, tačiau jis pranoko lūkesčius. Jau rezervuota beveik 40 iš 65 apartamentų. Įdomu tai, kad dauguma pirkėjų būstą pasirinko savo poilsiui su šeima, ne spekuliaciniais ar nuomos tikslais. Nors prestižinio būsto kainų lygis aukštas, pastebime, kad pirkėjams jos nėra esminis kriterijus, lemiantis sprendimą pirkti.

Unikali teritorija, atstumas iki jūros, preciziška architektūra ir tik kokybiškos medžiagos padeda tvirtą pamatą pirkėjams įsitikinti, kad jų investicija bus sėkminga“, – sako „SBA Urban“ plėtros vadovas, ir „Kopų slėnį“ vystančios kompanijos direktorius Arnas Bušmanas.

Pasak jo, šiuo metu vidutinė kaina projekte svyruoja apie 5600 eurų už kvadratinį metrą su pilna apdaila. A. Bušmano teigimu, dalis pirkėjų sprendimą pirkti „Kopų slėnyje“ motyvuoja ir santaupų išsaugojimo galimybe aukštos infliacijos metu. Be to, daugeliui pirkėjų investicija į NT yra pati suprantamiausia.

Gyventojų susidomėjimą pajūrio NT pastebi ir nekilnojamojo turto agentūros „Ober-Haus“ ekspertė Skaidrė Zaliapūgienė. Analizuojant pajūrio rinką fiksuojama, kad nors šiemet rinkos aktyvumas mąžta, unikalaus ir prabangesnio turto rezervacijos ir pardavimai, nepaisant ekonominių iššūkių, išlieka stabilūs.

Apartamentų pardavimai išaugo

„Rinkos susidomėjimą NT ir paklausą lemia racionalūs klientų sprendimai – jie pasiruošę mokėti daugiau už išskirtinę vietą tiek arti jūros, tiek ir gamtos apsuptyje. Jie supranta, kad su kiekvienais metais ir su kiekvienu nauju projektu pajūryje įsigyti turtą išskirtinai arti jūros taps vis sudėtingiau.

Tad šio būsto paklausą katalizuoja lūkesčiai, kad retas ir išskirtinis objektas net ir ekonominiu sunkmečiu bus patrauklus“, – sako S. Zaliapūgienė.

Ta patvirtina ir Palangos būsto aktyvumo statistika. Remiantis Registrų centro ir NT konsultacijų įmonės „Newsec“ duomenimis, per 2023 metų pirmąjį pusmetį Palangoje susitarta dėl 289 naujos statybos ir 116 senos statybos gyvenamosios paskirties būstų, tuo pat metu parduoti 154 naujos ir 144 senos statybos poilsio paskirties apartamentai. Palyginus su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, apartamentų parduota 6,5 proc. daugiau.

„Projektą planavome taip, kad klientai galėtų rinktis įvairaus ploto apartamentus – turime ir mažų, 18-30 kv. m. siekiančių, tiek ir didelių – 40-100 kv. m būstus. Mažesniuosius renkasi žmonės, kurie ieško galimybių investuoti į NT ir turėti greitesnę bei didesnę finansinę grąžą.

Erdvesniuose būstuose savo gyvenimą arba poilsį įprastai planuoja šeimos. Joms svarbu kokybė, bent 2, 3 ar net 4 kambariai, kad kiekvienas galėtų patogiai ir kokybiškai ilsėtis“, – sako A. Bušmanas.

Statybos – vos metus

„Kopų slėnio“ statybos darbams startavus vasaros pradžioje, planuojama, kad naujakuriai projekte gyventi ir mėgautis Baltijos jūros saulėlydžiais galės jau kitą vasarą. Investicijos į penkis išskirtinės architektūros namus ir aplinką sieks per 10 mln. eurų. Trijų aukštų A++ energinės klasės pastatuose suplanuoti vos 65 apartamentai, iš kurių 40 – jau rezervuoti.

Vis dėlto, per metus įgyvendinti projektą yra nemenkas iššūkis, tačiau, pasak A. Bušmano, siekiant laikytis įsipareigojimų klientams ir projektą pabaigti laiku, padeda iš anksto suplanuoti statybos etapai ir darbai bei patikimi rangovai.

„Kad statybų darbai vyktų pagal grafiką, svarbiausia buvo įdėtas darbas prieš pradedant projektą. Kiek įmanoma daugiau sprendinių patvirtinome ir net užsakėme gerokai anksčiau, kad iššūkių nekeltų medžiagų trūkumas ar logistiniai nesklandumai.

Be viso to, žinoma, svarbūs ir partneriai – net ir dabar, iškilus nenumatytiems klausimams, su architektais ir rangovais sprendimus randame labai greitai“, – sako A. Bušmanas.

Per 2,5 statybų mėnesių jau iškilęs visų „Kopų slėnio“ pastatų antras aukštas. Planuojama, kad lapkritį bus pabaigti visi pastatai ir darbai persikels į vidų.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder