Profesija, nepasiduodanti pasaulio iššūkiams

Darbo rinka aprimus pandemijai vis dar gerokai išsibalansavusi, o papildomi finansiniai iššūkiai ne vieną ištiko prasidėjus karui Ukrainoje bei didėjant infliacijai.

Tokioje aplinkoje kai kuriems darbams iškyla įvairios rizikos, pavyzdžiui, mažėja specialistų poreikis arba atlyginimai nespėja vytis infliacijos.

Visgi vienos profesijos atstovų be darbo nepaliko jokios pandeminės ar finansinės turbulencijos, tai – Allianz gyvybės draudimo ir pensijų fondų bendrovės finansų konsultantai.

Atlaikė pandemiją, atlaikys ir infliaciją

„Žinau, jog man norint dirbti ir užsidirbti nereikės laukti, kol pandemija pasibaigs, ar kol galėsime pasidžiaugti mažėjančia infliacija. Sveikata, gyvybė ir finansinis stabilumas žmonėms visada bus svarbu, o pastarųjų metų iššūkiai tik dar labiau atvėrė akis visuomenei. Manau, jog finansų konsultantai jaučiasi tikrai užtikrintai – mes turime darbą, mūsų niekas neišvarys į prastovas.

Visa komanda padeda, suvienija jėgas, turi bendrus tikslus ir niekada bet kokiame iššūkyje nesi vienas“, - sako prieš penkerius metus finansų konsultantės ir grupės vadovės karjeros laiptais tuometinės „Aviva Lietuva“ Klaipėdos skyriuje pradėjusi kopti Ilona Abromavičienė (nuo birželio 1 d. „Aviva Lietuva“ pakeitė pavadinimą ir tapo Allianz Lietuva gyvybės draudimas UAB, - red. past.).

Prasidėjus pandemijai, Ilonos darbovietė greitai prisitaikė prie naujų pandeminių sąlygų ir visas reikiamas sistemas pritaikė taip, kad tiek klientui, tiek finansų konsultantui būtų patogu bendrauti nuotoliniu būdu. Taigi Ilonai nereikėjo jaudintis, kaip pasiekti klientus ir galėjo laisvai tęsti darbą iš namų.

O dabar, kylant infliacijai žmonės ieško, kaip apsaugoti turimas santaupas nuo nuvertėjimo, juk perkamoji galia mažėja, kai pinigai tiesiog guli kišenėje. Klientai klausia, kaip tas santaupas įdarbinti, kur jas saugiau padėti, kokių naudų galima tikėtis.

Pasak finansų konsultantės, kol pasaulis patiria vieną šoką po kito, finansų konsultantai dirba užtikrintai ir žino, kad, kai esi pasiruošęs, rytojus bus geresnis, o išorės iššūkiai – tai dar viena galimybė tobulėti.

I. Abromavičienė sako pati nepatyrusi, ką reiškia prastovose laukti darbdavio verdikto – grįši į darbą, ar būsi atleistas. Tačiau tokią istoriją teko stebėti iš arti.

„Komandoje turiu merginą, kuri finansų konsultantės darbą pasirinko kaip papildomą veiklą greta padavėjos darbo restorane.

Tačiau atėjus pandemijai jo buvo išleista į prastovas keturiems mėnesiams.

Tuomet ji džiaugėsi, kad laiku įsiliejo į finansų konsultantų gretas ir neteko sukti galvos, kaip sudurti galą su galu, iš kur gauti pajamų, iš ko gyventi.

Ji toliau sėkmingai dirbo ir užsidirbo. Turim gyvų pavyzdžių, kad tai, kas įprastai laikoma pastoviu darbu, ištikus krizei tampa nestabilu, o štai mes, kaip dirbome, taip dirbame“, - tikina I.Abromavičienė.

Svarbu atrasti sau tinkantį darbo stilių

Kaip tikina Ilona, dar prieš eilę metų atrodė, kad dirbti įmanoma tik konkrečioje vietoje – nesvarbu, tai gamyba, prekyba ar valstybinės institucijos, o namuose – laikas asmeniniam gyvenimui.

Tačiau dirbant finansų konsultantu laisvės kur kas daugiau, ir paties reguliuojamas darbo laikas, vieta ar krūvis yra tik viena tos laisvės dalis.

„Nenustygstančiam vietoje finansų konsultantui labiausiai patinka aktyvios paieškos, kitam patinka dirbti biure su kolegomis, trečias savo nišą ir klientų ratą susiburia socialiniuose tinkluose ar įvairių seminarų metu.

Darbą gali dirbti tokiu būdu, koks tau teikia malonumą, - tikina finansų konsultantė ir priduria, jog didžiulė sėkmės dalis priklauso ir nuo komandos.

Dirbi sau, bet ne vienas

Svarbu jausti, jog esi vertinamas už tai, kad esi veiklus, vertingas komandos narys, tai motyvuoja siekti geriausių rezultatų. Specialistė tikina, jog naujas finansų konsultantas ateina dirbti į dešimtmečius patirties turinčią sistemą:

„Kiekvienas naujas komandos narys gauna jam pritaikytus mokymus, veiklos algoritmus bei vadovą, kuris rūpinasi, kad karjeros pradžia būtų kuo sklandesnė. Telieka pasiryžti nuolat tobulėti, mokytis, atnaujinti žinias, įgūdžius“.

Finansų konsultantai teigia, jog vienas didžiausių jų darbo privalumų yra galimybė bendrauti su skirtingais žmonėmis, gebėjimas perprasti jų poreikius, edukuoti finansinio raštingumo klausimais, padėti užsitikrinti saugiklius ištikus nelaimei.

„Man patinka rinktis tuos „karmos taškus“, kai matau, kad padedu žmonėms, kad apsaugau juos nuo grėsmių. Sudedu saugiklius, supažindinu su draudimu, finansais.

Prisidedu prie platesnio jų supratimo apie dalykus, kurie negali būti nesvarbūs, tik viskuo reikia pasirūpinti iš anksto, o ne po laiko.

Kaip grupės vadovė turiu galimybę padėti karjeros taką nusitiesti kolegoms, juos įtraukti, padėti save realizuoti ir užsidirbti.

Esu dėkinga Allianz už tai, kad su komandos palaikymu tapau komunikabili ir savimi pasitikinti, užaugau kaip asmenybė ir augu toliau.

Čia esu jau penkerius metus ir žinau, kad naujų galimybių dar apstu“, - sako I.Abromavičienė.

Kaip tapti Allianz finansų konsultantu

Kaip pasakoja Ilona, nauji finansų konsultantai į Allianz komandą patenka įvairiausiais keliais. Nuo pamatyto darbo skelbimo internete iki susižavėjimo profesija būnant įmonės klientu.

Allianz skelbimas darbo paieškos portale ar speciali anketa www.allianz.lt  – tik keli iš būdų, kurie patraukia žmones tapti mūsų finansų konsultantais.

Būtų sunku suskaičiuoti, kiek turime profesionalų, kurie nusprendė tapti finansų konsultantais matydami, kaip džiaugiasi šią profesiją pasirinkę jų šeimos nariai ar draugai, ne mažiau dažnai ir mūsų klientai susižavi šio darbo specifika ir tampa kolegomis.

Šiuo metu Allianz finansų konsultantų komandą sudaro daugiau nei 400 profesionalų visoje Lietuvoje, kurie rūpinasi daugiau nei 300 tūkst. klientų.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder