Prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo aukcione

Prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo aukcione

Dėl galimo sukčiavimo aukcione Vilniaus apygardos prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą, penktadienį nurodė Turto bankas, anksčiau apie atvejį informavęs teisėsaugą.

Turto bankas yra pažymėjęs, jog surinkti duomenys rodo, kad vasarį vienam iš aukciono dalyvių Turto bankui pardavinėjant buto dalį Vilniaus rajone galėjo būti daromas spaudimas bei siūloma susitarti ir nesivaržyti įsigyjant turtą.

„Jau įvykus aukcionui į valstybės įmonę kreipėsi aukciono dalyvis, pranešdamas apie galimai patirtą spaudimą prieš aukcioną. Į turto apžiūrą atvykęs asmuo galimai iš kaimynų sužinojo būsto nuomininko kontaktus ir vėliau šiam siūlė atitinkamą sumą pinigų, jog šis nesivaržytų aukcione“, – nurodoma pranešime.

Pasak banko, reikalauta, kad nuomininkas sumokėtų 1000 eurų, jog interesantas nekeltų kainos ir aukcione nesivaržytų.

Pranešime nurodoma, kad įvertinusi informaciją prokuratūra nurodė pradėti tyrimą dėl pasikėsinimo padaryti nusikalstamą veiką ir sukčiavimo.

„Dėkojame pranešėjui, kad nepabūgo ir kreipėsi į Turto banką. Šiuo atveju kalbame ne tik apie galimai nukentėjusį asmenį, bet ir apie žalą valstybei, kai galimai neteisėtais būdais buvo bandoma riboti konkurenciją atvirame elektroniniame aukcione.

Sveikiname principingą prokurorų požiūrį ir užtikriname, kad tokie atvejai nebus toleruojami“, – cituojamas Turto banko generalinis direktorius Mindaugas Sinkevičius.

Pranešime pažymima, jog Turto bankas ketina inicijuoti teisės aktų pakeitimus, siūlydamas įstatymuose numatyti galimybę iš aukcionų eliminuoti asmenis ar įmones, jei būtų nustatyta, kad šios darė kokį nors poveikį kitiems aukcionų dalyviams.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder