„Planavome, kad projektą įgyvendinsime per porą metų, tačiau mus maždaug pusmečiui sustabdė prasidėjęs karas.
Buvo šiek tiek išgąsčio bankams, neaiškumo, kaip čia viskas bus. Nežiūrint objektyvių nesklandumų, rezultatą mes turime“, - „Vakarų ekspresui“ „VMG Technics R&D Park“ atidarymo metu sakė S. Paulauskas.
Pasak jo, toliau planuojama šalia Klaipėdos oro uosto esančios maždaug 170 hektarų ploto teritorijos konversija.
„Čia bus modernus industrinis parkas, šiam parkui didelę įtaką darys naujoji „VMG Technics R&D Park“ gamykla, kuri būsimosioms gamykloms kurs sprendinius, automatizuotas sistemas, gamybai reikalingus įrenginius ir sprendimus, kurių nereikės ieškoti po visą pasaulį, nes visa tai bus šalia“, - sakė S. Paulauskas.
Jis nedetalizavo būsimų investuotojų pramonės parke, tačiau teigė, kad ketinimų jau yra. Kaip sėkmingą pavyzdį jis pateikė Akmenės regioną, kur VMG kartu su partneriais per penkerius metus į rajoną investavo apie 0,5 milijardo eurų.
Anot S. Paulausko, dabar visas dėmesys bus skiriamas pramonės parko prie Klaipėdos plėtrai. Vykdant konversiją, sportinės aviacijos veikla, kuri šiuo metu dar gyvuoja Klaipėdos oro uoste, bus perkelta į kitą vietą.
Rajonas padeda
Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas džiaugiasi, kad rajone kuriasi naujos inovatyvios įmonės, auga investicijos.
„Via Lietuva“ dar sprendžia įvažiavimo į šią teritoriją klausimą, planuojama nuo magistralės įrengti dvi žiedines sankryžas, mes kaip rajonas padedame derinti dėl sklypų atskyrimo, kitais klausimais", - sakė B. Markauskas.
Pasak Klaipėdos rajono mero, VMG grupė daug investavo lėšų, kad į pramoninio parko teritoriją būtų atvestos komunikacijos: elektra, dujos, vanduo.
„Tikiu, kad į teritoriją turėtų ateiti didelis užsienio investuotojas, nes didelių sklypų Lietuvoje trūksta. Sklypas kaip ir paruoštas. Tikimės, kad investicijos prasidės kuo greičiau“, - sakė B. Markauskas.
Jis priminė, kad VMG grupė yra įsipareigojusi investuoti ne mažiau kaip 220 milijonų eurų.
„Mes palaikome, nes reikia, kad čia atsirastų verslas, darbo vietos“, - sako B. Markauskas.
Meras teigia, kad savivaldybė ieško išeičių ir dėl oro uosto perkėlimo. Kartu reikia spręsti ir oro erdvės kontrolės lokatoriaus perkėlimo problemą. Vien tai gali kainuoti apie 1 milijoną eurų.
Inovatyvūs sprendimai
Dirvupių kaime jau veikiančiame „VMG Technics R&D Park“ kuriami ir diegiami inovatyviausi robotikos, automatikos, dirbtinio intelekto ir kiti technologiniai sprendimai, skirti Baltijos, Skandinavijos, JAV, Japonijos, Australijos bei kitų šalių pramonės lyderiams.
Ekonomikos ir inovacijų ministerija šiam parkui yra suteikusi stambaus investicinio ir valstybei svarbaus projekto statusą.
„Tokio ambicingo projekto poreikis atėjo apčiuopus nišą, jog pagal unikalius užsakymus pramonės technologijų gamyba regione nėra išplėtota.
Ėmėmės lyderystės, kad šis parkas Baltijos šalyse ir užsienyje veikiančioms pramonės kompanijoms atvertų dar platesnes technologinių sprendimų kūrimo, vystymo ir adaptavimo galimybes“, - sakė S. Paulauskas.
Anot jo, parke jau veikia inžinerinių robotizacijos, automatizacijos, dirbtinio intelekto sprendimų kūrimo ir gamybos padaliniai.
Taip pat vykdoma štampuotų detalių ir sudėtingų metalo konstrukcijų gamyba, jų apdirbimo, dažymo darbai.
„Tikime, kad šis parkas taps tarptautiniu inovacijų centru. Čia vienoje vietoje bus galima užtikrinti visus Skandinavijos, JAV, Japonijos, Australijos ar bet kurios kitos šalies kompanijų pramonės technologijų vystymo poreikius - nuo idėjos iki sprendimo ir aukščiausio lygio aptarnavimo“, - pabrėžė S. Paulauskas.
Išskirtinis pastatas
Pramonės inovacijų parko pastato plotas siekia 21 000 kv. metrų, iš kurių 15 560 kv. metrų sudaro gamybinės - sandėliavimo patalpos, 5 420 kv. metrų - administracinės patalpos, viešos erdvės, techninės patalpos.
Parke taip pat įkurta 400 kv. metrų mokymo erdvė, kurioje veikia pažangi pramonės inovacijų laboratorija.
Parką vystančios „VMG Technics“ vadovas Mantas Leknius sakė, kad laboratorijoje bus vykdoma mokslinė, eksperimentinė veikla: bandymams yra įsigyti specialūs įrenginiai, kuriais vykdomas testavimas, duomenų rinkimas ir analizė.
„Svarbu, kad tai nėra ir nebus užrakinta po devyniais užraktais. Tiriamosiomis, mokslinėmis erdvėmis galės naudotis pramonės pažanga suinteresuotos kompanijos, Lietuvoje ir užsienyje veikiantys technologijų universitetai, su kuriais jau dabar vystomi bendri projektai.
Įmonės viduje darbuotojų kompetencijų gerinimu buvo rūpinamasi nuolat, o dabar, duris atvėrus naujam projektui ir atsiradus tinkamai erdvei, nuspręsta turimomis žiniomis pasidalinti ir su išorės partneriais, klientais“, - pasakojo M. Leknius.
Anot jo, didžiausias parko konkurencinis pranašumas yra žmonės - daugiau nei 250 aukščiausios kompetencijos inžinierių, mokymų vadovų, savo srities profesionalų, kuriems sukurtos sąlygos įdarbinti savo profesines savybes ir potencialą.
„Rėmėmės patirtimi iš viso pasaulio, mokėmės ir stebėjome, kaip veikia kiti, užmezgėme ryšius su tokiais pasaulinio masto pramonės lyderiais kaip ABB, „Siemens“, „Beckhoff“, „Lenze“ ir kitais.
Tikime, kad šiame parke suvieniję ekspertus ir mokslininkus sulauksime naujų išradimų, kurie garsins Lietuvą pasaulyje“, - teigė M. Leknius.
VMG grupė yra tarptautinė investicinė kompanija, vienijanti 20 įmonių, kuriose dirba apie 3000 darbuotojų. 90 proc. kompanijos produkcijos eksportuojama į daugiau nei 40 pasaulio šalių.
Rašyti komentarą