SBA baldų įmonės šiais metais produkcijos pardavė už 96,5 mln. eurų

SBA grupei priklausančios baldų gamybos įmonės pirmąjį šių metų ketvirtį gaminių pardavė už 96,5 mln. eurų – tai 30 proc. daugiau nei tuo pat metu pernai, kai pardavimai siekė 74 mln. eurų.

„Pirmasis metų ketvirtis turėjo duoti stiprų impulsą visų metų rezultatams, tačiau viską iš esmės keičia karas Ukrainoje ir jo tiesioginis bei netiesioginis poveikis. Šiuo metu svarbiausias mūsų tikslas – užsitikrinti reikiamą žaliavų kiekį, kad įmonės galėtų dirbti pilna jėga. Komanda maksimaliai susikoncentravusi į tiekėjų paiešką naujose rinkose ir efektyvių logistikos grandinių kūrimą.

Pasikeitusi geopolitinė situacija veikia ir energijos, žaliavų, komponentų kainas, o tai atsilieps įmonių pelningumui“, – sako SBA viceprezidentas Egidijus Valentinavičius.

Anot jo, išaugusius pirmųjų trijų šių metų mėnesių SBA baldų gamybos įmonių pardavimus lėmė padidėjusi naujų baldų šeimų gamyba ir dėl žaliavų brangimo kilusios produkcijos kainos.

„SBA Home“ įmonių grupei priklausančios 5 gamyklos bendrai produkcijos šiais metais pardavė už maždaug trečdaliu didesnę sumą. „Klaipėdos baldai“ pasiekė 27,5 mln. eurų pardavimus, tai yra 55 proc. daugiau nei tuo pat laiku pernai.

Prie „Inno Line“ prijungus baldų ruošinių gamyklą „Laminn“, jos apyvarta išaugo dvigubai ir pasiekė beveik 26 mln. eurų. „Visagino linija“ baldų pardavė už 22 mln. eurų – 34 proc. daugiau nei pernai. „Šilutės baldai“ produkcijos realizavo 45 proc. daugiau – už beveik 14 mln. eurų. Baltarusijoje esanti „Mebelain“ iki sustabdymo kovo pradžioje baldų pardavė už 12 mln. eurų. SBA minkštųjų baldų gamintoja bendrovė „Kauno baldai“ pasiekė 6 proc. didesnius pardavimus nei pernai – 7 mln. eurų.

E. Valentinavičiaus teigimu, paaštrėjusi geopolitinė padėtis bus pagrindinis veiksnys, turėsiantis įtakos visų metų rezultatui.

„Neigiamos pasekmės jau akivaizdžios – sustabdėme daugiau nei 800 žmonių įdarbinusią gamyklą Baltarusijoje, kuriai šie metai turėjo būti istoriškai geriausi, pirmosiomis karo dienomis nutrūko žaliavų Lietuvoje veikiantiems mūsų fabrikams tiekimas iš Ukrainos, sustabdėme žaliavų pirkimą iš Rusijos ir Baltarusijos, transporto visoje Europoje trūkumas veikia eksporto tempą.

Tikimės, kad komandos susitelkimas į alternatyvų paieškas, naujų gamybos pajėgumų paleidimas, maksimali koncentracija į efektyvumą padės bent iš dalies kompensuoti praradimus bei augti. Bet tai bus iššūkis“, – prognozuoja SBA viceprezidentas.

Baltijos šalyse didžiausias SBA grupės baldų sektorius pernai tęsė investicijas tiek į esamų, tiek į naujų gamybos pajėgumų plėtrą. Baldų grupės įmonės 2021 m. investavo dvigubai daugiau nei 2020 m. – 48 mln. eurų ir tai yra istoriškai didžiausios investicijos.

Daugiausiai lėšų nukreipta naujų gamyklų statyboms – į labiausiai regione robotizuotą „Inno Line“ gamyklą šalia Klaipėdos ir naują „Kauno baldų“ fabriką.

SBA grupė veikia baldų gamybos, tekstilės ir NT sektoriuose. Grupėje dirba apie 5200 žmonių. Savo produkciją ji eksportuoja į 50 pasaulio šalių, o pardavimai 2020 m. siekė 342,5 mln. Eur.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder