Seimas imsis ir Vyriausybės, ir opozicijos siūlymų dėl bankų solidarumo įnašo pratęsimo

Seimas ketvirtadienį priėmė svarstyti ir Vyriausybės, ir opozicijos siūlymus dėl laikinojo bankų solidarumo įnašo pratęsimo – parlamentarams teks apsispręsti, ar įnašas bus renkamas dar vienerius metus, ar jis taps nuolatiniu.

Už tai, kad būtų svarstomas Vyriausybės variantas, balsavo 59 Seimo nariai, prieš nebuvo, o susilaikė penki. 

Finansų ministrė Gintarė Skaistė sakė, kad išskirtinė situacija dėl išaugusių bankų pelnų tęsis dar bent vienerius metus.

„Manome, kad šiuo metu yra pasiektas bankų palūkanų pikas. Tikėtina, kad birželio mėnesį Europos Centrinis Bankas imsis mažinti palūkanų normas. Tai reiškia, kad kitų metų antroje pusėje galime tikėtis, kad palūkanų normos stabilizuosis. Tai reiškia , kad bankų pelnai iš grynųjų palūkanų pajamų mažės“, – pristatydama Vyriausybės pataisas Seime teigė ministrė.   

Opozicinės demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ atstovas Lukas Savickas sako, kad mokesčio apskaičiavimo formulėje  užprogramuotas jo laikinumas – ji pritaikoma tik išskirtinėmis sąlygomis, susijusiomis su laikinu pelnu iš itin aukštų palūkanų.  

„Priimkime šį įstatymo projektą ir visuomet turėkime paruoštą įrankį, kuris visada pagautų tokias laikino pelno situacijas, kurios bankams nukrenta iš dangaus ir šį mokestį galėtume pritaikyti be diskusijų“, – pristatydamas grupės opozicinių frakcijų narių inicijuotas pataisas sakė L. Savickas.  

Už tai, kad šie pakeitimai būtų svarstomi, balsavo 66 Seimo nariai, prieš buvo penki, o susilaikė 30.  

Seimas taip pat po pateikimo priėmė svarstyti Mišrios Seimo narių grupės atstovų Jono Pinskaus ir Andriaus Palionio siūlymą dar vieneriems metams – iki 2025-ųjų pabaigos – pratęsti šį mokestį: už buvo 93, prieš trys, o susilaikė 11.  

Mišrioje Seimo narių grupėje dirbantis Aidas Gedvilas siūlė numatyti saugiklius, kad be pagrindo bankai negalėtų didinti įkainių ir svarstyti galimybę riboti jų viršpelnius.  

Toliau projektus Seimas svarstys birželio 18 dieną, kai jiems išvadą pateiks Biudžeto ir finansų komitetas. 

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder