Serbija sudarė naują susitarimą dėl dujų tiekimo su Rusija

Serbija, kuri nuo Maskvos įsiveržimo į Ukrainą pradžios mėgina balansuoti tarp Rytų ir Vakarų, sekmadienį pareiškė sudariusi naują ilgalaikę sutartį su Rusija, siekdama užtikrinti, kad turės pakankamai dujų kitą žiemą.

Energijos kainoms sparčiai kylant visame pasaulyje, tikslios susitarimo, leisiančio užtikrinti, kad Serbijos laukia „saugi žiema, kai kalbama apie dujų tiekimą“, sąlygos bus paskelbtos artimiausiomis dienomis, pareiškė prezidentas Aleksandras Vučičius.

Pasak prezidento, sutartis suteiks Balkanų šaliai „pačias geriausias sąlygas Europoje“.

„Šiuo metu tai yra beveik trečdalis to, ką mokės visi kiti Europoje, o žiemą tai sudarys dešimtadalį to, ką mokės kitos šalys“, – teigė jis.

Serbija šiuo metu beveik visiškai priklauso nuo Rusijos energijos tiekimo ir kasdien importuoja apie 6 mln. kubinių metrų dujų iš Rusijos milžinės „Gazprom“.

Maskvai taip pat priklauso dauguma Serbijos naftos ir dujų bendrovės NIS akcijų.

Visgi susitarimas sudarytas tuo metu, kai Europos Sąjunga mėgina sumažinti priklausomybę nuo rusiškos energetikos po Maskvos invazijos į Ukrainą, o pirmadienį planuojamame viršūnių susitikime ketinama aptarti galimą Rusijos naftos embargą.

A. Vučičius taip pat teigė, kad su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu aptarė galimą dujų saugyklų plėtrą Serbijoje.

Nors Belgradas Jungtinėse Tautose pasmerkė Rusijos invaziją į Ukrainą, jis atsisakė prisijungti prie Maskvai paskelbtų sankcijų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder