Statyba iš blokelių: kokią medžiagą pasirinkti šiltiems ir funkcionaliems namams?

Šiandien statyba iš blokelių ypač populiari, ją renkasi didelė dalis naujus namus planuojančių žmonių. Toks pasirinkimas dažnai grindžiamas šios statybinės medžiagos privalumais: aukštas atsparumas gniuždymui ir ugniai, puikios termoizoliacinės savybės bei gausaus papildomo šiltinimo nereikalaujanti struktūra padaro statybinius blokelius beveik lygių neturinčiu pasirinkimu. 

Tiesa, šiandieninė rinka suteikia galimybę rinktis iš keleto skirtingų rūšių, kurios pasižymi ir skirtingomis savybėmis. Vis dėlto, apžvelgus asortimentą gali kilti klausimas – kokią medžiagą pasirinkti savo ateities namams, kad šie būtų šilti, patvarūs ir funkcionalūs?

Akyto betono blokeliai

Vienas labiausiai pirmaujančių pasirinkimų namų statyboje, be abejo, yra akyto betono blokeliai. Iš smulkiai sumalto kvarcinio smėlio, kalkių ir cemento gaminami blokeliai turi ypač didelį atsparumo ugniai koeficientą, todėl neišskiria ir jokių toksiškų medžiagų.

Tai puikus pasirinkimas mažaaukštei privačių namų statybai – akyto betono blokeliai pasižymi ypatingai gera šilumos izoliacija, nors ir nedideliu atsparumu gniuždymui, tačiau gali puikiai atlaikyti net 2 ar 3 aukštų namo konstrukcijas. Šie blokeliai yra tarsi investicija į sveikesnę ir tvaresnę ateitį – iš gamtoje natūraliai randamų medžiagų gaminama statybinė medžiaga gaminama su poromis, kurios padeda užtikrinti gerą oro cirkuliaciją ir švaresnį mikroklimatą namo patalpose.

Silikatiniai blokeliai

Šis pasirinkimas puikiai tiks tiek mažaaukštėms statyboms, tiek daugiaaukščių namų laikančiųjų sienų mūrijimui. Silikatiniai blokeliai, gaminami iš smėlio, kalkių ir vandens mišinio, daugelį metų išlieka ypač populiari medžiaga dėl savo puikių savybių – jie ypač gerai laiko apkropas , palaiko optimalų mikroklimatą patalpose, o padidėjus santykinei drėgmei, lengvai sugeria vandens garus, todėl namuose neplinta pelėsis. Silikatiniai blokeliai atsparūs šalčiui, yra ilgaamžiai ir patvarūs.

Keramzitiniai blokeliai

Mažiau  populiarūs yra keramzitiniai blokeliai, kurie pakankamai slopina garsą, nepelija, nepūva ir savyje nekaupia drėgmės. Jie gaminami iš keramzito, cemento ir vandens. Keramzitas yra aukštoje temperatūroje keptos molio granulės, kurios yra net keturis kartus lengvesnės už gamtoje įprastai randamus užpildus. Nors ir lengvi, tačiau pakankamai tvirti, šie blokeliai yra atsparūs šalčiui ir temperatūrų svyravimui, o jų keramzitinė struktūra neblogai izoliuoja šilumą pastato viduje. 

Keraminiai blokeliai

Šis variantas ypač tinka žmonėms, ieškantiems natūralių sprendimų. Iš krosnyje degto molio gaminami blokeliai yra ilgaamžiai ir atsparūs žiemos šalčiams bei aukštai vasaros temperatūrai, o juose esantys oro tarpai padeda išsaugoti šilumą, todėl patikimai tarnauja daugybę metų.

Keraminiai blokeliai dažnai pasirenkami dėl mažų laiko sąnaudų atliekant mūrijimo darbus ir galimybės juos naudoti ne tik išorinėms, bet ir vidinėms pastato sienoms. Šio tipo blokeliai dažniausiai naudojami individualių namų statybai.

Šiandien medžiagas statyboms patogu išsirinkti internetu – čia rasite patrauklias kainas ir galėsite tarpusavyje palyginti skirtingų rūšių blokelius. 

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder