Su grynaisiais traukiniu nevažiuosi

(1)

Keleivių vežimo bendrovei „LTG Link" nusprendus nuo vasaros pabaigos atsisakyti bilietų kasų geležinkelių stotyse, Seimo narys socialdemokratas Eugenijus Sabutis smerkia šį žingsnį kaip visiškai neapgalvotą ir nejautrų, įspėdamas, kad skaudžiausiai ši permaina atsilieps vyresnio amžiaus žmonėms, kuriems sunku naudotis sudėtingesne įranga.

Parlamentaras taip pat ragina Susisiekimo ministeriją netylėti dėl tokio geležinkelių bendrovės sprendimo, nes jis visuomenėje jau sukėlė didelį neigiamą atgarsį.

„Gal tie vadybininkai nieko nenutuokia apie vyresnių žmonių poreikius ir galimybes? Gal jie nebendrauja net su savo tėvais?

Naujovė dar neįdiegta, o jau liejasi žmonių pyktis. Ir, beje, ne tik senjorų. Kam gali būti priimtinas toks įžūlus ir totalus taupymas žmonių poreikių sąskaita, ypač kai kalbame apie valstybės įmonę, kuri turėtų teikti absoliučią pirmenybę žmogui, o ne finansiniams išskaičiavimams", - komentuoja E. Sabutis.

Bendrovei „LTG Link" žadant vietoj kasų pastatyti „bilietomatus", E. Sabutis atkreipia dėmesį, kad bilietą bus galima įsigyti tik sumokant banko kortele.

„Jeigu piniginėje turi tik grynuosius pinigus, geležinkelio stotyje būsi nebelaukiamas", - stebisi Seimo narys.

„Pagyvenusiems žmonėms svarbiausia patogumas ir gyvas kontaktas, o jo stotyse nuo vasaros pabaigos nebeliks.

Iki šiol stotyse galėjai gauti visą informaciją, sužinoti maršrutus ir įsigyti bilietų visais atsiskaitymo būdais. Dabar, jeigu nesinaudoji bankinėmis paslaugomis, bilietų ieškosi po visą miestą išmėtytuose „Perlo" terminaluose. Argi ne simboliška, kad žmonėms svarbias funkcijas Lietuvoje perima loterijos automatai?" - klausia Seimo narys.

E. Sabučio įsitikinimu, ši situacija absurdiška, nes loterijos terminalai tikrai negalės suteikti informacijos apie traukinių išvykimo laikus, galimus jų vėlavimus, o prekybos centro kasininkė negalės atsakyti į keleivių klausimus.

„Jie bando mus raminti, esą bilietus bus galima įsigyti ir traukinyje.

Bet juk patys puikiai žino, kad perkant bilietą traukinyje, galima likti be sėdimos vietos, o išstovėti visą kelionę - ne juokai, kai kuriems žmonėms gali ir sveikata neatlaikyti.

Kitas variantas - būsi išstumtas į trečios klasės vagoną. Pabandykite įsigyti bilietus traukinyje šventiniu laikotarpiu - tai tiesiog neįmanoma: bilietais reikia pasirūpinti prieš savaitę, kitaip liksi be kelionės", - įspėja socialdemokratas.

Pelno siekia žmonių poreikių sąskaita

E. Sabučio vertinimu, nejautrūs Lietuvos geležinkelių sprendimai kertasi su jų retorika.

„Jie atseit nori, kad daugiau žmonių keliautų traukiniais, net naują žodį sugalvojo - „traukiniautojai".

Deja, traukiniuose, o dabar ir stotyse keleivius pasitiks liūdna realybė. Traukiniai neretai važiuoja perpildyti, kaip viešasis transportas piko metu. Daug žmonių turi išstovėti visą kelionę, nes paprasčiausiai nėra kur atsisėsti", - dalijasi socialdemokratas.

„Gendantys ir vėluojantys traukiniai jau nieko nestebina. Komercializacijos pagreitį įjungusi bendrovė šios padėties nesureikšmina ir vadina tai veiklos efektyvinimu", - stebisi E. Sabutis.

Jis pažymi, kad ši bendrovė „nesureikšmina" ir masinio darbuotojų atleidimo - tai jau ne pirma jo banga.

„Bet kokioje brandesnės demokratijos šalyje jau būtume sulaukę masinių darbuotojų streikų.

Bet Lietuvos geležinkeliai ir už jų stovinti Susisiekimo ministerija net nesidrovi pabrėžti, kad siekia pokyčių, kurie visiškai atitinka privataus verslo modelį, o ne visuomenės lūkesčius ir poreikius, ypač vyresnio amžiaus žmonių", - pažymi Seimo narys socialdemokratas E. Sabutis.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder