Svencelėje bus daugiau būsto prie vandens

(1)

Svencelėje jau vystomi net keli dideli nekilnojamojo turto projektai. Vienas jų - UAB „Kopa vilkui“ 8 hektarų valdomoje teritorijoje per keliolika metų šalia Kuršių marių planuoja net 14 nekilnojamojo turto projektų šimtams naujakurių.

Pasak „Kopos vilkui“ vadovės Rugilės Gikarės, šiuo metu viešinami projektiniai pasiūlymai antrojo ir trečiojo iš būsimų 14 kvartalų.

„Jie tarpusavyje skirsis suplanavimu, medžiagiškumu bei priėjimu prie vandens“, - sako R. Gikarė.

Anot jos, planuose šių kvartalų statybas pradėti 2024 m. pradžioje, nes iki to laiko bus išvystas pirmasis kvartalas bei teritorijoje bus sutvarkyta aplinka su inžineriniais tinklais.

Taip pat bus įgyvendintas pirmas vandens kanalo įrengimo etapas iš būsimų trijų.

Milijoninės investicijos

Preliminari 2 ir 3 projekto dalies įgyvendinimo data - 2024-2025 metai, investicijos bendrai į šiuos etapus sieks apie 5-6 mln. eurų. Bus pastatyti 45 poilsio paskirties apartamentai. Pastatų aukštingumas - 2-3 aukštai. Šalia suprojektuotos ir 59 vietos automobiliams.

Investicijų sumos didelės, kadangi papildomai investuojama į viešąją infrastruktūrą įvairioms prieigoms prie vandens, elektromobilių pakrovimo stotelių tinklą bei tiltus, iš kurių vienas pagrindinių - pakeliamas, sujungsiantis kanalų sistemą su „Svencele Dunes“ uostu.

„Vien pakeliamo tilto įrengimas kainuos apie 850 000 eurų“, - skaičiuoja R. Gikarė.
 

Išsiskyrė su partneriais

Svencelėje yra įkurtas ir pirmasis privačių investicijų rytinėje Kuršių marių pakrantėje pramoginių laivų uostelis.

Jį „Kopa vilkui“ valdo kartu su UAB „Svencelės salos“, kurios vadovas - Dainius Šatkus.

Anksčiau abu verslo patneriai teritoriją prie Kuršių marių vystė bendrai. Kartu įkūrė kaituotojų meką Lietuvoje, tačiau prieš kelerius metus buvo rimtas sprendimas projektą pasidalinti ir vystyti NT plėtrą atskirai.

UAB „Kopa vilkui“ investicijų šaltinis - Petro Vasiliausko ūkis „Vfarm“, užsiimantis sėklinių ir gamybinių bulvių auginimu traškučių gamybai ir eksportui.

Pasak Rugilės, iš ūkio užsidirbama ir investuojama į uostelio ir teritorijos vystymo projektą.

„Prie Svencelės vystymo projekto dirbame daugiau nei 15 metų, esame ne tik investuotojai, bet ir šių kraštų gyventojai, nuo vaikystės mynę pamario takelius“, - sako R. Gikarė.

Ji skaičiuoja, kad įskaitant investicijas ir pramoginių laivų uostą ir pirmus tris NT vystymo etapus UAB „Kopa vilkui“ išlaidos siekia iki 12 milijonų eurų.

Unikali vieta

Svencelės unikali gyvenvietė auga ir plečiasi didžiulių privačių investicijų dėka.

Vystomos teritorijos širdis - „Svencele Dunes“ uostas, kuris jungiasi su 30 ha teritorijoje rengiama kanalų ir tiltų sistema.

Gyvenant šalia ar įsigijus apartamentus vandens keliu būsimi šeimininkai laiveliu lengvai pasieks Dreverną, Juodkrantę, Nidą ar Klaipėdą išplaukę tiesiog iš savo namų terasos laiveliu ar kateriu.

Nors šiuo metu gyvenvietės išvystyta dar nedidelė dalis ir daugiausia šurmulinga ji būna vasarą atvykus vasarotojams, gyvenvietė kuriama su visomis būtinomis viešosiomis paslaugomis ir pramogomis, kad būtų gyvybinga visus metus.

Šiandien čia investuoja įsigyjantys namus poilsiui ne tik vasarą, bet ir mikroinvestuotojai, kadangi tikimasi, kad turto vertė ateityje tik augs.

Pasak R. Gikarės, šiuo metu poilsio paskirties patalpų su visa apdaila kaina prasideda nuo 3 500 eurų už kvadratinį metrą.

Tokia kaina yra su visa apdaila, bet be tiesioginio priėjimo prie vandens.

Visi apartamentai numatyti su terasiniais langais bei vienokiu ar kitokiu kontaktu su vandeniu. Želdiniai ir privačių erdvių atskyrimas nuo viešųjų, viešųjų erdvių gausa. Taip pat diegiami pažangūs technologiniai sprendimai: elektros krovimo stotelių gausa, šildymo ir išmanaus namo valdymo sprendimai, apsauga. Rekreacinės erdvės lėtam gyvenimo tempui.

Uosto ir teritorijos konversijos architektai ir urbanistinio įgyvendinimo autoriai - „Do Architects“ architektai Algimantas Neniškis ir Andrė Baldišiūtė; Milda Grabauskaitė, Kasparas Žiliukas, Emilija Deksnytė ir kt.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder