„Švyturys-Utenos alus“ pripažintas atsakingiausia praėjusių metų įmone (1)

Valstybės institucijos, verslo, švietimo ir žiniasklaidos sektoriaus atstovai jau dešimtą kartą varžėsi Lietuvos ekonomiką vienijančios asociacijos „Investors' Forum“ organizuojamuose apdovanojimuose dėl socialiai atsakingos įmonės vardo. Šiemet šis titulas atiteko gėrimų pramonės lyderei bendrovei „Švyturys-Utenos alus“ už tvarų verslo modelį, kuris apima ne tik socialinę, aplinkosauginę atsakomybę, bet ir finansinį tvarumą, darbuotojų gerovę ir įsitraukimą.

Praeitą savaitę vykusiuose jubiliejiniuose Investuotojų forumo apdovanojimuose įvertinti labiausiai prie investicinio klimato gerinimo prisidėję lyderiai. „Atsakingos įmonės 2020“ karūna atiteko gėrimų gamintojai „Švyturys-Utenos alus“, kuri šioje kategorijoje nugalėjo kitas stiprias pretendentes.

„Dėkojame už šį įvertinimą, didžiuojamės, kad mūsų veikla yra pastebėta, augant tvarios ekonomikos link. Noriu sykiu pasidžiaugti, kad jau daugiau kaip metai mūsų veikloje nėra nė vieno nelaimingo atsitikimo, o tai yra didelis įvykis gamybos įmonėse. Tikiuosi, kad mums ir toliau pavyks vystyti įmonės kultūros bei verslo balansą kartu su skaidriais tikslais, dėmesiu visuomenei, rūpinimusi darbuotojais ir aplinkos tausojimu“, - sako bendrovės „Švyturys-Utenos alus“ ir „Carlsberg“ Baltijos šalyse vadovas Rolandas Viršilas.

Už neigiamo poveikio aplinkai mažinimą

Tarptautinei alaus gamintojai „Carlsberg“ grupei priklausanti įmonė „Švyturys-Utenos alus“, įgyvendinama aplinkosauginę programą „Kartu link nulio“, gali didžiuotis pavyzdiniais rezultatais - bendrovės valdoma darykla Utenoje tapo pirmąja Lietuvoje, gavusia nulinį CO₂ pėdsaką patvirtinantį „carbonneutral“ statusą.

„Šis įvertinimas įrodo, kad gamyba Utenoje vykdoma neteršiant atmosferos pridėtiniu anglies dioksidu, naudojant tik atsinaujinančius energijos šaltinius. Mes taip pat įgyvendiname ir kitus aplinkosauginius sprendimus, pavyzdžiui, nuolat diegiame plastiko eikvojimą mažinančias technologijas, tokias kaip lengvesni PET butelių ruošiniai, plonesnės pakavimo plėvelės ar mažiau plastiko turintys kamšteliai“, - sako R. Viršilas.

„Švyturys-Utenos alus“ taip pat aktyviai integruoja vandens sąnaudos mažinimo sprendimus: modernizavo butelių plovimą ir optimizavo gamybos vandenį, naudodamas jį pakartotinai. Šiluminės energijos taupymo srityje pasiektas butelių plovimo mašinos, karštų paviršių izoliavimo ir energijos atgavimo sistemos modernizavimas.

Už skaidrų verslą ir rūpinimąsi darbuotojais

Tarp didžiausių mokesčių mokėtojų šalyje 26 vietą tarp TOP500 užimanti įmonė „Švyturys-Utenos alus“ yra pripažįstama kaip viena teisingiausiai atlygį mokančių Lietuvos įmonių.

„Mes pasisakome prieš darbuotojų diskriminavimą, todėl taikome sąžiningo ir lygiaverčio atlygio sistemą. Daug dėmesio skiriame ir darbuotojų saugumui - dėl įdiegtos darbuotojų saugos ir sveikatos vadybos sistemos net 85 proc. pavojingų situacijų yra pašalinta, todėl nuo 2018 metų neįvyko nė vieno nelaimingo atsitikimo, gamybos skyriuje - jau daugiau kaip 5 metus. O šiame pandeminiame kontekste taikome maksimalią apsaugą nuo COVID-19 plitimo, atliekame nuolatinius masinius testavimus bei vakcinaciją“, - komentuoja R. Viršilas.

Teisingai vystomą vidinę organizacijos kultūrą pagrindžia laimėtas „Ateities organizacijos 2020“ titulas. Praeitais metais „Švyturys-Utenos alus“ pademonstravo stipriausius darbuotojų įsitraukimo rodiklius - rezultatai atskleidė, kad 69 proc. darbuotojų yra aktyviai įsitraukę, o net 90 proc. yra patenkinti darbu šioje įmonėje.

Už aktyvų įsitraukimą į visuomenės veiklą

Pandemijos metu „Švyturys-Utenos alus“ skyrė ypatingą dėmesį ne tik savo darbuotojų apsaugai ir gerovei, bet ir prisidėjo platesniu mastu kovojant su virusu - Lietuvos medikams ir visuomenės pažeidžiamoms grupėms bendrovė skyrė paramą už daugiau kaip 100 tūkst. eurų.

Pastebimas ir aktyvus prisidėjimas prie bendruomeninės veiklos ir socialinių vertybių kūrimo - „Švyturys-Utenos alus“ kasmet organizuoja „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos“ apdovanojimus, o pernai įvairiems Lietuvos visuomenės kultūrą bei mokslą skatinantiems projektams skyrė apie 120 tūkst.eurų.

Raktažodžiai
Bet nors Limited Edition gero alaus galėtų išleisti (pensininkams ~2000 prisiminti) nemanau, kad aukštaitė technologė mirus?
suprantu biznis, 2021-06-17 21:29
Sidebar placeholder