"Swarovski" prekės ženklas visiškai pasitraukia iš Rusijos

Austrijos bendrovė "Swarovski", kurios specializacija - birių kristalų, juvelyrinių dirbinių, krištolinių figūrėlių ir sintetinių bei natūralių brangakmenių šlifavimo gamyba, visiškai pasitraukia iš Rusijos rinkos.

Apie tai bendrovės generalinis direktorius Alexis Nasardas, pradėjęs eiti šias pareigas praėjusių metų liepą, paskelbė interviu žurnalui "Trend".

Jis priminė, kad bendrovė prieš metus sustabdė savo veiklą Rusijoje, o dabar nusprendė visiškai pasitraukti.

Rusijos kariuomenei įsiveržus į Ukrainos teritoriją ir pradėjus karo veiksmus, "Swarovski" uždarė 12 savo parduotuvių Rusijoje ir sustabdė internetinį verslą šalyje agresorėje, tačiau formaliai liko joje.

Dabar vadovybė nusprendė, kad ji negali "išlaikyti neveiklumo".

Kada tiksliai "Swarovski" pasitrauks iš Rusijos, A. Nasardas nenurodė, tačiau pabrėžė, kad pasitraukimas bus "organizuojamas ir įgyvendinamas pagal visus galiojančius įstatymus, įskaitant ekonomines sankcijas ir kitus prekybos apribojimus".

Nasardas yra pirmasis ne šeimos vadovas per 128 metų prekės ženklo istoriją. Jis pasidalijo savo planais, kaip spręsti dėl pasaulinės krizės bendrovę ištikusią krizę.

Jis sakė, kad iš pradžių iš 3 000 vienarūšių parduotuvių turėjo likti tik 2 250, tačiau dabar jų yra 2 400 ir daugiau mažinti darbuotojų neplanuojama.

"Daugiau dėmesio skirsime parduotuvių atnaujinimui, o ne mažinimui", - pabrėžė Nasardas.

Iš Rusijos pasitraukė labai daug užsienio grožio ir prabangos įmonių.

Tarp jų yra Prancūzijos kosmetikos bendrovė "L'Oreal".

Be to paties pavadinimo prekės ženklo, bendrovei taip pat priklauso prekių ženklai "Garnier", "Maybelline New York", "Lancome", "Vichy", NYX ir kiti populiarūs prekių ženklai.

Koncernas "Estée Lauder", kuriam priklauso MAC, "Clinique", "Bobbi Brown", "Jo Malone" ir kiti prekių ženklai, taip pat nutraukė veiklą Rusijoje.

2022 m. kovo mėn. apie veiklos Rusijoje sustabdymą paskelbė "Rolex", "Ferrari" ir "Lamborghini".

Organizatorių nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder