Tačiau tai taip pat diskutuotinas klausimas. Todėl Stanfordo universiteto (Kalifornija) mokslininkai nusprendė sukurti programuotojų efektyvumo vertinimo modelį, bet jų gautos išvados pribloškė.
Paaiškėjo, kad beveik kas dešimtas, didelėse informacinių technologijų įmonėse dirbantis programuotojas, nėra naudingas nei komandai, nei įmonei. 9,5 proc. programuotojų tiesiog praleidžia laiką ateidami į darbą, tačiau jie ne dirba, o tik imituoja aktyvią veiklą.
Vienas tyrimo autorių netgi sugalvojo jiems pravardę - „inžinieriai-vaiduokliai". Jie kaip ir egzistuoja, bet praktiškai jų nėra. Tai balastas, kuris imituoja energingą veiklą, bet ir tai ne visada. Dažniausiai tokie programuotojai net neslepia savo požiūrio į darbą, bet vis tiek kas mėnesį uždirba tūkstančius JAV dolerių.
Kaip pavyko padaryti tokias išvadas? Kiek tikslus yra pats tyrimas? Norint gauti atsakymus į šiuos klausimus, reikia žinoti, kaip buvo skaičiuojama.
Mokslininkai išanalizavo daugiau nei 50 tūkst. programuotojų, dirbančių keliuose šimtuose įmonių, darbo rezultatus, bei sukūrė labai specializuotą matematinį modelį kiekybiniam jų darbo pajėgumui įvertinti.
Gavę prieigą prie privačių „Git" saugyklų, mokslininkai galėjo nustatyti, kiek didelių įmonių programuotojai prisidėjo prie bendro rezultato. Išvados juos nustebino. Beje, dažniausiai tinginiaujantys asmenys dirba nuotoliniu būdu, tačiau tai jau nėra naujiena dideliems darbdaviams.
Taigi, tarp nuotoliniu būdu norėjusių dirbti inžinierių, 14 proc. beveik nedalyvavo produktų kūrime, o tik imitavo veiklą. Tai - dvigubai daugiau, negu tarp dirbančių biuruose, kur tokių yra tik apie 6 proc. Tarp pasirinkusių mišrų darbo būdą „inžinierių-vaiduoklių" buvo 9 proc.
Įdomu tai, kad problema neapsiriboja 10 proc. veltėdžių nuo bendro dirbančiųjų skaičiaus. Informacinių technologijų specialistai ir šiaip nėra nusiteikę rimtai dirbti.
Pavyzdžiui, daugiau nei pusė programuotojų (apie 58 proc.) siūlo ne daugiau kaip tris projekto kodo pakeitimus per mėnesį.
Kiti 42 proc., iš pirmo žvilgsnio, yra produktyvesni, bet pažiūrėjus atidžiau tampa aišku, kad tai - tik miražas.
Dažnai jų pakeitimai apsiriboja vieno simbolio eilutėje redagavimu.
Rašyti komentarą