Amžiaus kodas: po 175 milijonų bandymų policininkams nepavyko nulaužti telefono slaptažodžio

Kanadoje teisėsaugos pareigūnai, sugaišę daugiau nei metus ir atlikę 175 milijonus bandymų, nesugebėjo rasti užrakinto mobiliojo telefono, priklausančio įtariamam pedofilui, slaptažodžio. Apie tai rašo Otavos "Cityzen".

Otavos teisėjo buvo prašoma priimti sprendimą dėl miesto policijos tarnybos prašymo dar dvejus metus saugoti tris kaltinamojo mobiliuosius telefonus.

Policija prietaisus konfiskavo 2022 m. spalio mėn. pagal orderį, gautą remiantis informacija, kad "Google" paskyros naudotojas įkėlė netinkamo turinio vaizdų.

Visų trijų telefonų turinys buvo apsaugotas sudėtingais raidiniais-skaitmeniniais kodais.

Ontarijo Aukščiausiojo teismo teisėjas Ianas Karteris sužinojo, kad policijos pareigūnai per pastaruosius metus slaptažodžius bandė išrinkti net 175 milijonus kartų.

Problema, kaip buvo pasakyta teisėjui, yra ta, kad kiekvienam telefonui yra daugiau nei 44 ne milijonai galimų kodų.

Tiksliau, kiekvienam telefonui yra 44 012 666 865 176 569 775 543 212 890 625 galimų raidinių-skaitmeninių kodų.

Pasak M. Carterio, tai reiškia, kad net jei ir buvo bandyta įvesti 175 mln. kodų, šie bandymai yra "be galo mažas" galimų atsakymų skaičius.

ve.lt



Nuotrauka: Popular Science

Teismas išgirdo, kad kriminalistai, bandydami įsilaužti į telefonus ir peržiūrėti jų turinį, naudojo vadinamąsias "brutalios jėgos" žodyno atakas.

Taikant šį metodą naudojama specializuota programinė įranga ir slaptažodžių žodynas.

Į jį įtraukti angliški žodžiai, derinami su skaičiais, ir kiti, kuriuose naudojama "leet speak" - pakeistos rašybos sistema, kai raidės pakeičiamos atitinkamais skaičiais arba specialiaisiais ženklais ("alert" į "@lert").

Teismo teigimu, patikrinti 30 mln. slaptažodžių iš esamo slaptažodžių žodyno užtrunka apie aštuonias dienas, tačiau sėkmė priklauso tik nuo to, ar ieškomas kodas yra įtrauktas į žodyną.

Bandydami įsilaužti į įtariamojo telefoną, tyrėjai naudojo ir bendruosius slaptažodžių žodynus, ir specializuotus, susijusius su žinomais vyro interesais.

Nė vienas iš jų nebuvo sėkmingas.

Policija paprašė teismo suteikti jiems dar dvejus metus, kad galėtų nulaužti įtaisus naudodami naujus specializuotus slaptažodžių sąrašus.

ve.lt



Nuotrauka: GeeksforGeeks

Savo sprendime teisėjas Carteris teigė, kad teismas turi išlaikyti pusiausvyrą tarp asmens nuosavybės teisių ir valstybės teisėto intereso išsaugoti įrodymus tyrimo metu.

Jis sakė, kad telefonai neturi jokios įrodomosios vertės, nebent policijai pavyktų rasti tinkamus kodus.

Jis atmetė prašymą pasilikti telefonus ir nurodė juos grąžinti arba sunaikinti.

Teisėjas sakė, kad tyrimas gali būti tęsiamas be telefonų, ir pažymėjo, kad Otavos policija pateikė oficialų prašymą pateikti daugiau duomenų iš "Google".

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder