Lazeris

Britų kariai pirmą kartą panaudojo lazerinį ginklą prieš dronus

Didžiosios Britanijos kariuomenės reguliariosios kariuomenės kariai pirmą kartą panaudojo didelės galios lazerinį ginklą, sumontuotą ant šarvuotos kovos mašinos. Kariai iš 16 karališkosios artilerijos padalinio Velse panaudojo lazerį, sumontuotą kovinėje mašinoje „Wolfhound“, kad galėtų atakuoti kelis oro taikinius.

Naujasis lazerinis ginklas, kuris kuriamas pagal Gynybos ministerijos Sausumos lazerinio nukreiptosios energijos ginklo (LDEW) demonstracinę programą, atspindi Didžiosios Britanijos įsipareigojimą sparčiai kurti praktinius lazerius, kuriuos būtų galima montuoti laivuose ir antžeminėse transporto priemonėse.

Didžiosios Britanijos ginkluotosios pajėgos sumažėjo iki istoriškai žemiausio lygio. 

Šiuo metu kariuomenė yra mažesnė nei bet kada po Napoleono karų, o trys dideli karo laivai, įskaitant du vienintelius desantinius laivus, neseniai buvo išimti iš rikiuotės dėl biudžeto mažinimo.

Tokie mažinimai yra įprastas reiškinys nuo Antrojo pasaulinio karo pabaigos. 

Tačiau dabartinė geopolitinė situacija ir pamokos, išmoktos iš Rusijos invazijos į Ukrainą, reiškia, kad į šį mažinimą reikia reaguoti išlaikant ar net didinant kiekvieno atskiro britų turto pajėgumus. 

Šis „aukso sluoksnis“ reiškia, kad, pavyzdžiui, po to, kai kiekvienas antvandeninis laivas bus atleistas iš tarnybos, kiekvienas būsimas laivas turi būti daug pažangesnis ir pajėgesnis, kad vienas naujas laivas atitiktų du senus.

Kad ir kokie būtų tokios politikos privalumai ar problemos, tai reiškia, kad Gynybos ministerija yra labai suinteresuota lazeriniais ginklais kaip pajėgų didinimo priemone. 

Lazeriniai ginklai turi daug privalumų, ypač kovojant su tokiomis grėsmėmis kaip dronų būriai. 

Lazeriai sklinda šviesos greičiu, amunicijos kiekis praktiškai neribotas, kiekvienas šovinys (neskaitant įrangos sąnaudų) kainuoja vos vieną dolerį, be to, jais galima šaudyti į kelis taikinius.

Per neseniai vykusias pratybas Radnoro poligone (Radnor Range) Velso viduryje kareiviai naudojo „Raytheon High Energy Laser Weapon System“ (HELWS), o ginklo jutikliais ir sekimo sistemomis sekė ir naikino daugybę dronų taikinių, realiuoju laiku fiksuodami taikinius.

„Kiekviename mūsų mūšyje iš dangaus buvo pašalintas dronas. 

Nors išbandėme įvairius atstumus, greičius ir aukščius, išliko vienas dalykas - kaip greitai galima pašalinti droną“, - sakė Didžiosios Britanijos kariuomenės Artimųjų kovų bandymų ir plėtros grupės bandymų vadovas praporščikas Matthew Andersonas. 

„Tai neabejotinai yra galimybė, kurią būtų galima įtraukti į mūsų mūšio lauke naudojamų ginklų arsenalą.“

Šaltinis: newatlas.com 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder