Kosminiai palydovai

Dėl "SpaceX" raketos avarijos "Starlink" palydovai atsidūrė netinkamoje orbitoje

Pirmą kartą per beveik dešimtmetį sudužus "SpaceX" raketai, bendrovės interneto palydovai atsidūrė tokioje žemoje orbitoje, kad yra pasmerkti nukristi per atmosferą ir sudegti, rašo "Politico".

Žinoma, kad liepos 11 d. naktį iš Kalifornijos paleista raketa "Falcon 9", gabenusi 20 palydovų "Starlink". Tačiau po kelių skrydžio minučių sugedo viršutinės pakopos variklis.

Jau liepos 12 d. "SpaceX" pranešė, kad tai įvyko dėl skysto deguonies nuotėkio.



Bendrovė teigė, kad skrydžio kontrolieriams pavyko užmegzti ryšį su puse palydovų ir bandyti juos iškelti į aukštesnę orbitą naudojant borto joninius variklius.

Tačiau, kadangi apatinė jų orbitos riba yra tik 135 km virš Žemės, mažiau nei pusės planuotos "mūsų turimos didžiausios traukos greičiausiai nepakaks, kad palydovai būtų sėkmingai pakelti", sakė "SpaceX".



Bendrovė taip pat sakė, kad palydovai pateks į atmosferą ir sudegs, tačiau kada tai įvyks, nežinoma.

Šiuo metu daugiau kaip 6 000 orbitoje skriejančių "Starlink" palydovų neteikia interneto paslaugų klientams atokiausiose pasaulio vietose.



"Falcon" raketos vėl gali skristi, todėl JAV federalinė aviacijos administracija pareiškė, kad problema turi būti išspręsta. Neaišku, ar avarija turės įtakos būsimiems "SpaceX" pilotuojamiems skrydžiams su įgula ir kaip ją paveiks.

Milijardieriaus skrydis į kosmosą planuojamas liepos 31 d. iš Floridos, planuojamas jo pirmasis privatus išėjimas į kosmosą, o rugpjūčio viduryje įvyks NASA astronauto skrydis į Tarptautinę kosminę stotį", - pridūrė "Politico".



Tuo tarpu privačiam skrydžiui vadovausiantis technologijų verslininkas Jaredas Isaacmanas sakė, kad "SpaceX" lėktuvas "Falcon 9" turi "neįtikėtiną patirtį", taip pat avarinio išsigelbėjimo sistemą.



Nesėkmingas "SpaceX" raketos paleidimas - kas žinoma

Anksčiau Ilonas Muskas teigė, kad dėl nežinomų priežasčių bandant pakartotinai paleisti į orbitą sugedo "Falcon 9" viršuje esantis variklis.

Įprasto paleidimo vaizdo įraše matyti, kad raketa suformavo ledinės medžiagos gabalus, kurie atitrūko kosmose.



Verta paminėti, kad pirmoji rimta "Falcon 9" raketos avarija skrydžio metu įvyko 2015 m., kai NASA krovinį į Tarptautinę kosminę stotį gabenusi transporto priemonė kylant į kosmosą subyrėjo.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder