Ginčytis su neuroniniais tinklais – labai sunku: AI, žinodamas jūsų duomenis, jau laimi debatuose

Naujausias tyrimas parodė, kad „pažangios“ dirbtinio intelekto sistemos pranoksta žmones diskusijose, jei turi prieigą prie informacijos apie jų amžių, profesiją ir politines pažiūras.

Eksperimente su 900 dalyviais GPT-4 iš OpenAI pasirodė įtikinamesnis 64,4 % atvejų, o turėdamas asmens duomenis, jo efektyvumas padidėjo iki 81,2 %. 

Be tokių duomenų, jo rezultatai yra palyginami su žmogaus, rašo The Guardian.

Tyrimo metu mokslininkai nustatė, kad AI sistema naudoja labiau analitinį ir struktūrizuotą stilių, skirtingai nuo emocingų žmonių argumentų. 

75 % atvejų dalyviai atpažino AI pagal kalbos stilių, tačiau buvo labiau linkę keisti savo nuomonę, manydami, kad diskutuoja su mašina.

Nors AI oponentas turi mažai įtakos giliai įsišaknijusiems įsitikinimams, jo potencialas mikrotargetavimui kelia nerimą.

Tyrėjai įspėja, kad socialiniuose tinkluose, pavyzdžiui, „Reddit“ ar „X“, AI, turintis prieigą prie asmeninių duomenų, gali sustiprinti dezinformacijos įtaką ir nuomonių poliarizaciją.

„Įsivaizduokite armiją botų, nukreiptų į neapsisprendusius rinkėjus, subtiliai juos stumiant pritaikytais politiniais naratyvais, kurie atrodo tikri“, – teigiama tyrime.

Tuo pačiu tyrėjai atkreipė dėmesį į potencialius „įtikinamo“ AI privalumus: nuo sąmokslo teorijų griovimo ir politinės poliarizacijos mažinimo iki pagalbos žmonėms pereiti prie sveikesnio gyvenimo būdo.

Šaltinis: unian.net

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder