Keliai Katare

Mėlynieji Kataro keliai: vėsus karštos problemos sprendimas

Katare, kur vasaros temperatūra šešėlyje viršija 50 laipsnių pagal Celsijų ribą, vyriausybė imasi neįprastų priemonių kovai su įkaitusiu asfaltu.

Siekdama užtikrinti savo piliečių komfortą ir saugumą, ji pasitelkė novatorišką idėją, kuri gali iš esmės pakeisti miesto gatvių išvaizdą.

Pagrindinės šalies gatvės netrukus ims švytėti nauja - mėlyna - spalva.

Šis Japonijos mokslininkų pasiūlytas projektas skirtas ne tik pagražinti miestų aplinką, bet ir išspręsti rimtą perkaitusio asfalto problemą.

Mėlyni dažai, inžinierių teigimu, gali 15-20 laipsnių sumažinti kelio dangos temperatūrą, todėl gerokai sumažės garavimas ir pailgės asfalto tarnavimo laikas.

Eksperimentas, kuris dabar atliekamas Kataro gatvėse, gali tapti proveržiu miestų planavimo srityje.

Jei jis duos teigiamų rezultatų, melsvi keliai taps ne tik naujovių simboliu, bet ir skiriamuoju arabų miestų ženklu, liudijančiu jų įsipareigojimą tvariai plėtrai ir rūpinimąsi gyventojų gerove.

Šis eksperimentas yra puikus pavyzdys, kaip kūrybiškumas ir šalių bendradarbiavimas gali padėti rasti sprendimą, kuris pagerins daugelio žmonių gyvenimą.

Mėlynieji Kataro keliai gali būti ne tik pabėgimas nuo vasaros karščio, bet ir priminimas, kad inovacijos gali eiti koja kojon su tradicijomis ir kurti naują ateities miestų išvaizdą.

Šaltinis: dialog.ua

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder