Pirmasis pacientas su „Neuralink“ lustu smegenyse nori atnaujinimo, kad galėtų valdyti robotus
Arbo, kuris po prieš aštuonerius metus įvykusios avarijos buvo paralyžiuotas žemiau pečių, sakė, kad norėtų lustu išmokti valdyti robotą „Optimus“ ir „Tesla“ elektromobilio autopiloto sistemą.
Šie gebėjimai padėtų 29-erių metų vyrui tapti nepriklausomu nuo slaugytojų.
Kol kas „Neuralink“ smegenų lusto galimybės yra ribotos.
Jo pagalba Arbo gali atlikti kasdienes užduotis, pavyzdžiui, įjungti muziką ar televizorių, taip pat žaisti vaizdo žaidimus. Ir pamažu paaiškėja, kad jis tai daro greičiau ir efektyviau.
Verta paminėti, kad „Neuralink“ neseniai pradėjo ieškoti antrojo paciento, kuriam galėtų implantuoti neurologinę mikroschemą į smegenis.
Kol kas kandidatais gali tapti tik paralyžiuoti žmonės: bandymai truks šešerius metus, o sėkmės atveju bendrovei bus leista pradėti visapusiškai diegti technologiją visiems norintiesiems.
Bendrovės „Neuralink“ vadovas Elonas Muskas planuoja ateityje implantuoti neurochipą sau pačiam: ateityje jis leis ne tik valdyti elektroniką, bet ir grąžinti galūnėms judrumą, kovoti su depresija, grąžinti klausą ir net priversti smegenis dirbti efektyviau.
Šių metų kovą Elonas Muskas paskelbė apie dar vieno smegenų implanto, pavadinto „Blindsight“, išleidimą.
Jis skirtas kaip prietaisas, kuris leis akliesiems vėl matyti pasaulį. Implantas jau bandomas su beždžionėmis.
O jau 2025 m. gali būti išleisti „Tesla“ humanoidiniai robotai „Optimus“.
Pagal sumanymą jis pakeis didžiąją dalį įprastinio žmogaus darbo. Kartu E. Muskas patikina, kad robotu nesiekiama atimti darbo vietų iš žmonių.
Nolanas Arbaughas žaidžia šachmatais minties galia
Rašyti komentarą