Botų viršūnėje - aktyvistė iš Maroko.
Geriausia iš dirbtinio intelekto modelių, kuri savo šalyje yra įtakinga asmenybė, įveikė daugiau nei 1 500 kompiuterizuotų pretendenčių ir pelnė trokštamą titulą, kurį lydėjo pagrindinis 20 000 JAV dolerių prizas ją sukūrusiam žmogui technologui iš savo šalies.
Balandžio mėnesį "Fanvue World AI Creator Awards" arba WAICA surengtame precedento neturinčiame konkurse dirbtinio intelekto vizionieriai iš viso pasaulio buvo pakviesti pademonstruoti savo programavimo meistriškumą.
"Pasaulinis susidomėjimas šiais pirmaisiais apdovanojimais buvo neįtikėtinas, - leidiniui sakė vienas iš "Fanvue" įkūrėjų Willas Monange'as.
"Apdovanojimai yra fantastiškas mechanizmas, padedantis įvertinti kūrėjų pasiekimus, kelti standartus ir formuoti teigiamą dirbtinio intelekto kūrimo ekonomikos ateitį."
Daugiausia balų tokiose kategorijose kaip grožis, technologijos ir dalyvavimas socialinėje žiniasklaidoje surinkusiems konkurso dalyviams buvo suteikta teisė pasigirti, kad jie pateko tarp 10 geriausių finalininkų.
Teisėjų komisija išrinko tris geriausius finalininkus, kurie skaitmeniniu būdu kovojo dėl pergalės.
Leyli nugalėjo prancūzų gražuolę Laliną Valiną ir portugalų keliautoją Olivia Sy. Jos užėmė atitinkamai antrąją ir trečiąją vietas.
25 metų fitneso influencerė Aitana Lopez, kuri padėjo vertinti aukštųjų technologijų konfrontaciją, pasidalijo mintimi, kad Layli buvo visa galva aukštesnė už savo varžoves.
"Kenza turėjo gražų veidą ir pasiekė aukštą tokių detalių, kaip rankos, akys ir drabužiai, kokybę", - sakė A. Lopez ir pridūrė, kad kruopštus apdorojimas ir hiperrealizmas buvo svarbiausi veiksniai renkant virtualią nugalėtoją.
"Mano siekis visada buvo išdidžiai pristatyti Maroko kultūrą, nuolat siūlant savo sekėjams pridėtinę vertę įvairiose srityse", - sakė K. Leyli, kuri yra "pasiekiama 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę", kad galėtų bendrauti su daugiau nei 194 000 savo socialinės žiniasklaidos sekėjų septyniomis skirtingomis kalbomis.
Užsispyrusi aktyvistė žada savo šlovę naudoti kaip priemonę moterims suteikti daugiau galių, saugoti aplinką ir skleisti teigiamą informaciją apie robotus.
"Dirbtinis intelektas yra įrankis, skirtas papildyti žmogaus gebėjimus, o ne juos pakeisti", - pridūrė ji.
"Parodydama AI potencialą inovacijoms ir teigiamam poveikiui, siekiu išsklaidyti baimes ir skatinti žmonių ir AI pripažinimą bei bendradarbiavimą.
Pasitelkdami švietimą ir teigiamus pavyzdžius, galime skatinti labiau informuotą ir optimistiškesnį požiūrį į AI vaidmenį mūsų visuomenėje.
Taip pat labai didžiuojuosi gavęs šį apdovanojimą Marokui!".
Leyli kūrėja, 40-metė Mariam Bessa iš Kasablankos, pritaria šiems jausmams.
"Tai galimybė išdidžiai atstovauti Marokui", - sakė M. Bessa, bendrovės "Phoenix AI" generalinė direktorė.
"Išryškinti Maroko, arabų, Afrikos ir musulmonų moteris technologijų srityje.
Taip pat labai džiaugiuosi, kad per Kenza Leyli galėsiu propaguoti mano širdžiai artimas temas. Moterų įgalinimas ir seserystė".
Rašyti komentarą