Sukūrė „tinderį“ žmonėms su negalia: neatsigina sėkmės

Įkvėptos asmeninės patirties, amerikietės seserys Jacqueline ir Alexa sukūrė pirmą pasaulyje pažinčių programėlę, skirtą žmonėms su negalia ir sergantiems lėtinėmis ligomis. 

Programėlė, pavadinta „Dateability“, per 1,5 metų sulaukė daugiau nei 15 tūkst. žmonių, daugiausia – Šiaurės Amerikoje. Šiemet planuojama jos aktyvesnė plėtra ir Europoje.

„Ši programėlė sukurta siekiant pagerinti tam tikros visuomenės grupės pažinčių patirtį ir išties turi nemažai paralelių su daugeliui pažįstama platforma „Tinder“.

Pastaroji buvo sukurta siekiant žmonėms pasiūlyti žaismingesnį ir patogesnį būdą susipažinti. Visai kaip ir „Dateability“. Programėlė greitai išpopuliarėjo ir sėkmingai augina naudotojų ratą“, – pranešime žiniasklaidai sako „Bitės ProfasKarolis Špiliauskas.

Žmonės su negalia, bandydami pasinaudoti įprastomis pažinčių programėlėmis, susiduria ne tik su diskriminacija, tačiau patiria ir fizinių sunkumų jomis naudotis. Su tuo susidūrė ir „Dateability“ įkūrėja Jacqueline.

Nuo 14 metų moteris serga įvairiomis lėtinėmis ligomis, įskaitant vilkligę, reumatoidinį artritą, gastroparezę ir trišakio nervo neuralgiją. Jauna verslininkė prisimena, kad jos ankstesnės patirtys internetinėse pažinčių svetainėse nebuvo itin teigiamos.

Žurnalui „Forbes“ ji yra prisipažinusi: „Teko susipažinti su žmogumi, pradėjome vienas kitam patikti. Tačiau jo mama liepė jam nesusitikinėti su lėtinėmis ligomis sergančia mergina, nes jis niekada nebegalės džiaugtis savo gyvenimu.

Yra tekę išgirsti ir verdiktą, jog turėčiau atsisakyti motinystės, kad neperduočiau savo ligų vaikams.“

Skaudžia asmenine patirtimi Jacqueline pasidalino su seserimi Alexa, kuri pasiūlė sukurti pirmą pasaulyje specializuotą pažinčių programėlę.

Vienas didžiausių „Dateability“ privalumų ir išskirtinumų – ši programėlė yra skirta žmonėms su bet kokia fizine, intelektine ar psichosocialine negalia, taip pat sergantiems lėtinėmis ligomis.

Tai reiškia, kad ji vienija itin platų žmonių diapozoną, ne tik vieną konkrečią bendruomenę kaip kai kurios kitos pažinčių programėlės.

Be to, šia pažinčių programėle kviečiami naudotis ir negalių neturintys, ji draugiška ir LGBTQ+ žmonėms. Seserys sako, kad norėjo sukurti vietą, kur visi žmonės galėtų bendrauti su kuo nori bei dėl to nesijaustų nejaukiai.

Profiliuose be įprastos informacijos apie save žmonės gali pateikti detalių apie negalią ar ligą. Taip pat galima nurodyti ne konkrečią informaciją apie negalią, bet pranešti apie tam tikrus poreikius, pavyzdžiui, informuoti apie specialius poreikius maistui, alergijas, būtinybę keliauti su augintiniu ar būtiną pagalbą judant.

„Bitės Profas“ K. Špiliauskas atkreipia dėmesį, kad panašaus pobūdžio specializuotų pažinčių programėlių, veikiančių visame pasaulyje, šiuo metu yra ir daugiau. Žmonių su negalia bendruomenės buriasi ir tokiose pažinčių svetainėse kaip „Glimmer connect“, „Disability match“, „Dating4disabled“ ir kt.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder