The Telegraph: Ukraina netrukus gaus raketą, kuri gali nužudyti Putiną
(2)Ukraina yra kuo arčiau to, kad gautų raketą, galinčią smogti Maskvai ir keliančią asmeninę grėsmę diktatoriui Vladimirui Putinui.
Kaip rašo „The Telegraph“, Ukrainos pajėgos ruošiasi dislokuoti galingą balistinę raketą „Grom-2“. Ukrainos delegacijos NATO vadovas Jegoras Černevas patvirtino, kad ginklas beveik parengtas.
„Patikėkite, netrukus bus konkrečių rezultatų, kuriuos pamatys ne tik Ukraina, bet ir Rusijos Federacija“, - sakė J. Černevas.
„Grom-2“ - kas žinoma apie Ukrainos raketą
"Grom-2“ yra vienos pakopos kietojo kuro raketa, galinti nešti 500 kg kovinę galvutę iki 500 km atstumu.
Ji gerokai pranoksta praėjusio amžiaus aštuntajame dešimtmetyje pagamintos raketos „Točka“, kuri iki šiol buvo geriausias Ukrainos tokio tipo ginklas, galimybes.
Raketos „Grom-2“ kūrimas truko daugiau nei dešimtmetį, tačiau prioritetas projektui buvo suteiktas tik po to, kai 2022 m. konfliktas išsiplėtė.
Rusijos atakų prieš Dniepro pramoninius objektus fone Ukrainos ekspertai baigė gaminti pirmuosius „Grom-2“ pavyzdžius, o rugpjūtį prezidentas V. Zelenskis paskelbė apie sėkmingą bandymą.
Ukrainos kariuomenė turės galimybę rengti giluminius smūgius, kuriems nereikės sąjungininkų, tokių kaip JAV, Jungtinė Karalystė ir Prancūzija, kurios tiekė tiksliąją amuniciją, tačiau ribojo jos naudojimą prieš taikinius Rusijos teritorijoje, pritarimo.
Todėl Ukraina į Rusijos apšaudymą paprastai atsako kur kas mažesniu šaudmenų kiekiu, daugiausia bepiločiais lėktuvais.
Naudojant „Grom-2“ apribojimai tolimojo nuotolio smūgiams faktiškai panaikinami. Vienintelė kliūtis liks tik naujų raketų gamybos greitis.
Tikimasi, kad su „Grom-2“ Ukrainos pajėgos galės aktyviau atakuoti taikinius Rusijos viduje, nors tai vargu ar turės tiesioginės įtakos padėčiai fronte, kur pagrindinė Ukrainos problema išlieka apmokytų karių trūkumas.
Ar tolimojo nuotolio smūgiai pakeis karo pusiausvyrą?
Atsižvelgdamas į didžiulius Rusijos išteklius, ypač į galimybę gauti daug darbo jėgos, Kremlius ir toliau reguliariai papildo savo karių gretas, kas mėnesį mobilizuodamas iki 30 000 naujokų.
Ukrainos parlamentui tik neseniai pavyko priimti naują įstatymą dėl mobilizacijos, tačiau jo galimybės vis dar yra ribotos, nes Ukraina yra demokratinė šalis, turinti mažiau gyventojų.
Rusijos kariuomenė, turėdama kiekybinę persvarą, pamažu žengia išilgai fronto linijos. Padėtį apsunkina iš Šiaurės Korėjos atvykęs pastiprinimas. Tuo pat metu Ukrainos smūgiai taikiniams Rusijos viduje, nors ir kenkia Rusijos ekonominiams pajėgumams, vargu ar pakeis strateginę karo pusiausvyrą.
Ukrainos raketų gamyba
Nuo pat visaverčio karo Ukrainoje pradžios gynybos pajėgos sėkmingai naudoja Ukrainoje sukurtas raketas R-360 „Neptun“.
Rugpjūčio 25 d. prezidentas Volodymyras Zelenskis kalbėjo apie pirmąjį sėkmingą naujo ginklo - bepilotės raketos „Paljanica“ - kovinį panaudojimą.
Naujausiai Ukrainos bepilotei raketai „Palianytsya“ sukurti ir pagaminti nuo nulio prireikė 18 mėnesių.
Rugpjūčio 27 d. spaudos konferencijoje V. Zelenskis sakė, kad pirmą kartą nuo 2022 m., kai prasidėjo visavertis karas,
Ukrainos kariuomenė sėkmingai išbandė savo balistinę raketą. Pasak leidinio „Defence Express“, minėta raketa tikriausiai yra operatyvinė-taktinė raketų sistema „Sapsan“, dar žinoma kaip „Grom-2“.
Rašyti komentarą