„Tramdomos“ uoste naktimis triukšmaujančios žemkasės (4)

Į redakciją, jau kaip į paskutinę instanciją, kreipėsi Klaipėdos gyventojai dėl triukšmo naktimis, kurį kelia uosto akvatorijoje gilinimo darbus atliekanti Danijos kompanija „Rohde Nielsen“. Jie atsiuntė ir vaizdo medžiagą. Kad į žmonių prašymus ramybės naktį nereaguojama, netiesa. Uosto direkcijos atstovai ketina šiandien susitikti su gyventojų ir rangovo atstovais ir dar kartą aptartį šį klausimą. Beje, žadama atlikti ir pakartotinius triukšmo matavimus.

„Gal jūs galite padėti? Naktimis žemkasė triukšmauja ir į mūsų prašymus nereaguoja. Nei Klaipėdos uosto direkcija, nei policija nieko padaryti negali. Tai tęsiasi jau apie mėnesį. Šitaip elgiasi pasamdyta danų kompanija. Informuojame, kad Uosto direkcija davė nurodymą rangovui sustabdyti gilinimo darbus nakties metu gyvenamai aplinkai artimiausiuose ruožuose“, - pranešė gyventojai.

Klaipėdos uosto vidinio laivybos kanalo gilinimo iki 15 metrų darbai pradėti šiemet vasarį. Juos atlieka konkursą laimėjusi danų kompanija „Rohde Nielsen“, kuri jau ir anksčiau yra dirbusi Lietuvos uoste.

Gali dirbti ir dieną, ir naktį

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinio direktoriaus Algio Latako teigimu, darbai vykdomi pagal parengtą projektą, kuriame yra numatytos ir darbo sąlygos. Rangovas gali dirbti ir dieną, ir naktį. Tačiau žemkasių keliamas triukšmas neturi viršyti higienos normos, nustatančios akustinio triukšmo ribinius lygius. Tai paisyti rangovą įpareigoja ir projektas, ir statybos darbų leidimas. Jis privalo laikytis šio reikalavimo.

A. Latako teigimu, nakties metu yra apribotos rangovo darbo vietos ties 5 ir 6 barais, esančiais ties Vakarų Baltijos laivų statykla, ir vakariniame pakraštyje arti Smiltynės. Tose vietose naktį rangovui yra uždrausta dirbti, nes netoliese yra gyvenamieji namai. Taigi situacija buvo numatyta iš anksto, kad gyventojai gali patirti tam tikrų nepatogumų.

Uosto direkcijos vadovas tikina, kad rangovas projekte nurodytų sąlygų nepažeidė, dirbo naktimis tik tose vietose, kuriose jam leidžiama, tačiau gyventojai mano, kad žemkasių keliamas triukšmo lygis yra per didelis.

Normos viršijimas nenustatytas

A. Latako teigimu, Uosto direkcija, kaip projekto valdytoja, užsakovė, gegužės 19 d. gavo pranešimą, kad žemkasė nakties metu kelia triukšmą. Ji susisiekė su Smiltynės gyventoju, informavo rangovą, kad žemkasės triukšmas kelia diskomfortą gyventojams. Rangovas buvo įpareigotas nedirbti nustatytose zonose, laikytis vakarinio pakraščio.

Rangovas sureagavo, Uosto direkcijos inspektoriai nustatė, kad „Rohde Nielsen“ žemkasė dirba ties vakariniu pakraščiu, arčiau Vakarų Baltijos laivų statyklos. Tačiau gegužės 23 d. gautas pakartotinis pranešimas dėl triukšmo. Tada Laivų eismo tarnyba patikrino, kur rangovas dirba, Uosto direkcijos turimais prietaisais pamatuotas triukšmas. Dirbant nakties metu negalima viršyti 55 decibelų. Triukšmo normos viršijimas nebuvo nustatytas.

Kadangi istorija tęsėsi, galų gale gegužės 25 d. gilinimo darbai šioje zonoje buvo sustabdyti iki tol, kol nebus atlikti samdytos laboratorijos triukšmo matavimai. Gegužės 27 d. buvo atlikti trijų ir dieną, ir naktį dirbančių žemkasių triukšmo matavimai. Viršijimo nebuvo nustatyta, darbai atnaujinti, išskyrus minėtas zonas, kuriose naktį draudžiama dirbti.

Nauda - valstybei

„Kadangi šis klausimas vis dar tebėra keliamas, ir toliau bus atliekamas triukšmo matavimas. Jeigu paaiškėtų, kad triukšmo normos yra viršijamos, rangovui nebūtų leidžiama dirbti tose zonose. Jeigu triukšmo lygis bus normalus, darbai bus tęsiami“, - „Vakarų ekspresui“ sakė A. Latakas.

Pasak Uosto direkcijos vadovo, su gyventojais anoje Kuršių marių pusėje yra nuolatos kontaktuojama, o penktadienį susitikus su gyventojų ir rangovo atstovais tas klausimas bus aptartas dar kartą.

Į keliamus gana kategoriškus gyventojų klausimus „Kieno sąskaita atliekami tokie darbai? Kas atsakingas ir kam atiteks nauda?“, A. Latakas atsako: „Darbai atliekami valstybės sąskaita. Projektai įgyvendinami siekiant gauti naudos valstybei. Jie bus vykdomi, žinoma, neperžengiant nustatytų taisyklių. Galiu užtikrinti, kad procesas dėl triukšmo yra valdomas nuo pirmo gauto pranešimo.“

FOTO APRASAS VAIZDAS. Stopkadras iš gyventojų atsiųstos filmuotos medžiagos - gilinimo darbai vakarop.

Gal kas apie dienomis smardinančią naftą išdrys parašyti.
-, 2021-06-11 10:25
Konkursus tokius skelbia ir laimetojai kas pigesnis.. o kaip zinoma pigesnis niekada nebuna kokybe ar ekologija ir normatyvai. Jei i darbu kaina leistu iskaiciuoti prastova tada ir dirbtu darbo valandom.
Tai kad, 2021-06-10 23:39
Labai didelis triukšmas, kodėl gyventojai tiek mažai pasiako, žinokit, kad po gulinčiu akmeniu vanduo neteka. Gal ir laikinas dalykas, bet nusipelnėme gyventi nors naktį ramiau
Razinka, 2021-06-10 23:18
Sidebar placeholder