Paskolų rinka signalizuoja apie krizę

Vartojimo paskola – paslauga, galinti padėti išspręsti dažną kamuojančias finansines problemas

Idealu, jei gavus atlyginimą ar kitas pastovias pajamas pinigų pakanka ne tik visų svarbiausių poreikių patenkinimui, bet lieka ir taupymui. Deja, realybė yra tokia, jog net ir dirbantys asmenys yra priversti dėti centą prie cento, kad šaldytuvas nebūtų tuščias, o į duris nesibelstų antstoliai, grūmojantys dėl nesumokėtų mokesčių…

Natūralu, jog ši žmonių kategorija, panorusi sau leisti šiek tiek daugiau nei įprastai ar tiesiog susidūrusi su neplanuotomis išlaidomis, turi pripažinti, kad šį mėnesį niekaip nepavyks apsieiti su turimomis pajamomis. Vartojimo paskola – paslauga, aktuali asmenims, susidūrusiems su finansinėmis problemomis.

Kas gali gauti vartojimo paskolą?

Žinoma, vartojimo kreditas gali būti išduodamas tik tiems asmenims, kurie atitinka tam tikrus reikalavimus. Juos „diktuoja“ Lietuvos bankas – įstaiga, reguliuojanti visą greitųjų kreditų rinką. Tad, nors kai kurios kredito įstaigos ir siūlo lankstesnes sąlygas norintiems vartojimo paskolos internetu, dažnu atveju kreditorių reikalavimai yra panašūs.

Vartojimo paskolos be užstato paraišką gali teikti asmenys (Lietuvos piliečiai), ne jaunesni nei 19 metų. Būtina gauti pastovias pajamas ir neturėti neįvykdytų įsipareigojimų kitoms kredito bendrovėms. Pateiktos kredito paraiškos dar yra analizuojamos atsižvelgiant į įvairius kitus svarbius aspektus, pavyzdžiui, sutuoktinio gaunamas pajamas ir turimus įsipareigojimus. Tuo remiantis yra ne tik priimamas sprendimas, ar asmeniui gali būti suteiktas kreditas,  bet ir nustatomos vartojimo paskolos palūkanos ir kitos kredito sąlygos, kurios individualiu atveju gali būti skirtingos.

Ar, norint gauti vartojimo paskolą, yra reikalingas užstatas?

Jei skolinsitės ne iš kokio nors neaiškios reputacijos lombardo, įsikūrusio miesto pakraštyje, o iš patikimos kreditų bendrovės, apie jokį užstatą net kalbos būti negali. Dėl šio priežasties vartojimo paskolos be užstato ir pradinio įnašo yra populiari alternatyva lizingui. Užuot pirkus brangesnį daiktą lizingu, galite pasiimti reikiamo dydžio vartojimo paskolą ir įsigyti norimą daiktą gerokai lankstesnėmis sąlygomis.

Negana to, paskolos be užstato suma gali būti ir didesnė nei kainuoja planuojamas pirkinys. Kreditorius iš savo klientų nereikalauja jokių įrodymų, pagrindžiančių vieno ar kito pirkinio įsigijimo faktą. Tai yra susiję su kiekvieno asmens sąmoningumu. Tikimės, jog sprendimą skolintis priimsite tik tada, kai susidursite su realiu pinigų poreikiu.

Kur reikia kreiptis, norint pasirašyti vartojimo paskolos sutartį?

Vartojimo kreditas internetu – viena tų paslaugų, kurią virtualiu būdu buvo galima naudotis dar gerokai prieš prasidedant pandemijai. Norint gauti vartojimo paskolą, jums tereikia turėti telefoną, kompiuterį ar kitą išmanųjį įrenginį su veikiančiu interneto ryšiu ir banko sąskaitą viename iš komercinių bankų. Vos keli mygtukų spustelėjimai ir, kreditorių biurui „palaiminus“ Jūsų paraišką, pinigai atsidurs asmeninėje banko sąskaitoje!

Galimybė tvarkyti savo finansinius reikalus internetu yra patraukli dėl kelių priežasčių. Visų pirma, Jums nebereikia sukti galvos, kokios yra kreditorių fizinių biurų darbo valandos, kada pietauja darbuotojai, kaip juos pasiekti viešuoju transportu ar važiuojant savo automobiliu ir išvengti dažną vairuotoją erzinančio piko. Užpildyti paskolos paraišką galite sau patogiausiu metu, nesvarbu, iš namų, darbo ar… ežero pakrantės.

Be tokių praktinių niuansų, itin reikšmingas ir psichologinis aspektas. Daugeliui žmonių pats skolinimosi faktas sukelia psichologinį diskomfortą. Nepaisant to fakto, jog vartojimo paskola yra objektyvus sandoris tarp kreditoriaus ir paskolos gavėjo, vien jau ištarti frazę „man reikia paskolos“ neretai yra labai sudėtinga. Kai šis procesas vyksta virtualiu būdu, jokių „nedrąsu/ gėda“ nebelieka.

Greitai, patogu, konfidencialu ir, žinoma, saugu. Registruojantis kreditoriaus sistemoje, asmuo turi prisijungti naudojantis savo el. bankininkyste arba pervesti 0,01 ct įmoką iš asmeninės banko sąskaitos kreditoriui ir taip patvirtinti savo tapatybę. Vadinasi, visi „saugikliai“, susiję su vartojimo paskolomis, funkcionuoja. Svarbiausia, jog ir patys žmonės atsakingai elgtųsi su savo asmens duomenimis.

 

 

 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder