Vida Šipurovė: VMI aktyviai domisi automobilių naudojimu

(14)

„Vakarų ekspresas“ ir buhalterinės apskaitos, verslo ir mokesčių teisės konsultacijas teikianti MB „Verslo balansas“ pradeda rubriką, kurioje pateiksime aktualią informaciją įmonių buhalterinės apskaitos ir mokesčių klausimais.

Organizatorių nuotr.„Verslo balanso“ vadovė Vida Šipurovė įmonių vadovams siūlo atkreipti dėmesį į įmonių automobilių parko naudojimą. Anot jos, Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) jau yra išsiuntusi daliai įmonių specialius klausimynus dėl automobilių naudojimo ir jų paskirties įmonės veikloje.

„Kasdien klausimynų sulaukia vis daugiau įmonių. Tik laiko klausimas, kada VMI užklausa pasieks bet kurią įmonę, kuri savo veikloje naudoja automobilius“, - sako V. Šipurovė. Anot jos, tokias darbuotojų pajamas vis tiek teks apmokestinti, jeigu neturėsite įrodymų, kad tokios naudos darbuotojas negavo."

Seka judėjimą

Nuo šių metų liepos mėnesio VMI pasitelkia daugiafunkcę pažeidimų kontrolės sistemą, fiksuojančią automobilių judėjimą ir valstybinius numerius. VMI mato kelių policijos baudas už greičio viršijimą. Neretai tokios baudos skiriamos įmonių vadovų žmonoms, vaikams ir šiaip ne įmonės darbuotojams, o pažeidimai padaryti su įmonėms priklausančiais automobiliais.

Dažnai tokiais atvejais VMI pagal savo užklausas gauna įmonių atsakymus, kad neva pas juos nėra jokių automobilio naudojimo pajamų natūra bei automobilių nuomos tiems asmenims.

„Patarčiau į tai rimtai pažiūrėti, nedelsti ir teikiant atsakymus mokesčiams pasikonsultuoti su mokesčių konsultante bei ruoštis 2021 metų teisingam deklaravimui“, - įspėja V. Šipurovė.

Anot jos, už 2021 metus teks labai aiškiai nurodyti informaciją įmonių pateikiamoje deklaracijoje apie apmokestintas pajamas natūra už lengvųjų automobilių naudojimą.

Juo labiau kad automobilių naudojimo klausimas įmonių veikloje tapo savotiškai rezonansinis. Kilo diskusijos dėl prabangių automobilių, kuriuos įsigijo valstybinę paramą gavusios įmonės, pripažintos nukentėjusiomis nuo COVID-19 pandemijos sukeltų pasekmių.

Todėl būtina tinkamai parengti atsakymus į klausimyną.

Klaidos brangiai kainuoja

„Mokesčių ir apskaitos sistema yra nuolat kintanti, atsiranda naujų teisės aktų ir pakeitimų, todėl labai svarbu nuolat sekti informaciją“, - sako V. Šipurovė.

Ji ragina įmones klausti, kelti aktualius klausimus mokesčių ir buhalterinės apskaitos srityje. Daug diskusijų sukėlusias temas planuojame nagrinėti kartu su „Vakarų ekspreso“ skaitytojais.

Užklausas ir klausimus galima siųsti [email protected].

„Tikrai turiu daug patirties mokesčių klausimais, šioje rinkoje dirbu du dešimtmečius, pati įmonė jau skaičiuoja keturioliktus metus“, - sako V. Šipurovė.

Anot jos, įmonių vadovai labai atsakingai turėtų žiūrėti į finansinę bei mokesčių apskaitą.

„Dažnai taupydami pinigus verslo savininkai net nesteigia buhalterio etato bei vengia samdyti tokias paslaugas teikiančias įmones, tačiau klaidos įmonės apskaitoje gali sąlygoti net bankrotą“, - mano V. Šipurovė.

Anot jos, įprastai įmonių buhalteriai perpus su vadovais dalinasi atsakomybę dėl įmonės finansinės veiklos bei tinkamo mokesčių skaičiavimo.

„Jei kyla klausimas samdytis buhalterį ar paslaugas teikiančią įmonę, tai reikia spręsti individualiai, tačiau gero buhalterio paieškos gali užtrukti, o samdant įmonę galima gauti ne vieno, o net kelių profesionalų konsultacijas ir patirtį“, - sako V. Šipurovė.

Anot jos, „Verslo balansas“, kurioje dirba 11 žmonių, savo pavyzdžiu rodo, kaip reikia tvarkyti įmonės finansus - įmonė jau daugiau nei dešimt metų iš eilės išlaikė aukštą kredito reitingą bei tinkamą finansinę discipliną ir yra ilgalaikis bei patikimas partneris versle. 2021 metais jai suteiktas sertifikatas „Stipriausi Lietuvoje lyderiai“.

Organizatorių nuotr.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder