Vidas Rachlevičius iš Londono: O tuo metu Britanijoje ir... Lietuvoje

O tuo metu Britanijoje... JK technologijų ekosistema dabar verta 1 trilijono USD, o FinTech dominuoja vertingiausių įmonių sąraše. JAV ir Kinija yra vienintelės dvi kitos šalys, pasiekusios trilijono ribą, pranešė pasaulinė duomenų ir informacijos apie startuolius ir technologijų ekosistemas teikėja Dealroom.

Tyrimas buvo atliktas JK Skaitmeninės ekonomikos tarybos užsakymu.

JK skaitmeninės ekonomikos vertė daugiau nei dvigubai didesnė už Vokietijos ir beveik penkis kartus didesnė už Prancūzijos ir Švedijos.

Šalyje yra 13 technologijų dekakornų – dešimtragių iš kurių devyni yra susiję su finansinėmis paslaugomis ir FinTech: Markit, WorldPay, Checkout.com, Revolut, FNZ, Wise, Rapyd, Admiral Group ir eToro.

Vien per pirmuosius tris 2022 m. mėnesius JK technologijų įmonės pritraukė daugiau nei 6 mlrd. GBP, iš kurių daugiau nei pusę – FinTech įmonės, pavyzdžiui, FNZ, Checkout.com ir GoCardless.

Kultūros, žiniasklaidos ir sporto departamento (DCMS) tyrimas, paskelbtas praėjusiais metais, taip pat parodė, kad per ateinančius trejus metus

JK skaitmeninis sektorius pridės JK ekonomikai 190 mlrd. GBP ir sukurs beveik 700 000 darbo vietų.

O tuo metu Lietuvoje...

Lietuva turi antrą vienaragį – Nord Security, kurio vertė pasiekė 1,6 mlrd. USD.

Vienaragiu laikoma įmonė, kurios vertė viršija 1 mlrd. USD.

Graži naujiena!

Koks Vyriausybės požiūris į verslą? Pavyzdžiui, tarptautinės prekybos ir transporto reikalus premjerė Ingrida Šimonytė aptarinėja su komiku Olegu Šurajevu.

Akylam stebėtojui tai daug ką sako…

Raktažodžiai
Sidebar placeholder