Vizito į Taivaną tikslas – didinti Klaipėdos uoste krovinių srautus

Susisiekimo viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas ir Lietuvos verslo delegacija šią savaitę vieši Taivane, kur susitiko su šalies Transporto ir komunikacijų ministerijos viceministru, konteinerinės linijos „Yang Ming“ atstovais ir valdybos pirmininku, tarptautine Taivano uostų korporacija, įvairių šioje šalyje veikiančių verslo įmonių vadovais ir valdybų pirmininkais.

„Šiuo metu su Taivanu bendradarbiaujame per konteinerines linijas „Yang Ming“ ir „EverGreen line“. Mūsų, kaip Uosto direkcijos, tikslas lankantis Taivane yra komercinis. Siekiame pastaraisiais metais mažėjančius krovinių srautus iš Taivano didinti, ieškome naujų krovinių bei bendradarbiavimo galimybių su Taivano uostais, kurios ateityje Klaipėdos uostui generuotų gausesnius krovinių srautus“, – sako Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

Susitikimo su konteinerinės linijos „Yang Ming“ atstovais ir valdybos pirmininku metu diskutuota, dėl kokių priežasčių pastaraisiais metais krovinių srautai mažėjo, kaip juos būtų galima padidinti. Susitikimo metu taip pat aptartos Klaipėdos uosto vystymo kryptys, vykdomi ir planuojami plėtros projektai.

2019 m. šia konteinerine linija gabenta daugiau nei 43 tūkstančiai TEU krovinių, o 2021 m. fiksuoti dvigubai mažesni skaičiai – jau tik kiek daugiau nei 20 tūkstančių TEU  krovinių.

„Maždaug pusė krovinių srautų per vieną iš su Taivanu Klaipėdos uostą siejančią konteinerinę laivybos liniją kritę, todėl manome, kad tikslinga ieškoti ir aiškintis, kur to priežastys, ką reikėtų mums ir jiems padaryti, kad kroviniai pasiektų Klaipėdą“, – teigia Uosto direkcijos vadovas Algis Latakas.

Uosto direkcijos vadovas Algis Latakas Taivane taip pat susitiko su tarptautinės Taivano uostų korporacijos nariais. Susitikimo metu aptartas galimas Klaipėdos ir Taivano uostų bendradarbiavimas, taivaniečiams pristatytas vienintelis Lietuvos jūrų uostas, jame vykdomos veiklos, teikiamos paslaugos, taip pat vystymo kryptys, atliekami ir planuojami projektai.

Susisiekimo ministerijos delegacijos oficialiame vizite Taivane Klaipėdos uosto vadovas taip pat lankėsi Taichung išoriniame vėjo jėgainių parke. Šiuo metu Lietuva rengiasi 700 MW vėjo jėgainių parko statyboms Baltijos jūroje Lietuvoje, o Klaipėdos uostas turėtų tapti itin svarbia šiam projektui reikalingų išteklių platforma, mat numatoma vėjo jėgainių komponentus krauti uoste, čia juos transportuoti, sandėliuoti ir surinkti.

2020 metais Lietuvos eksportas į Taivaną siekė 19 mln. eurų (0,07 % viso eksporto), o importas sudarė 66,1 mln. eurų (0,23 % viso importo). Lietuva eksportavo gan įvairią produkciją, o iš Taivano daugiausiai buvo importuojami įvairūs įrenginiai, technika.

Šių metų balandį Klaipėdos uostas pristatytas Taivaniečių atstovybės Lietuvoje vadovui Eric J. Y. Huang ir jį lydinčiai delegacijai. Uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas svečius supažindino su Klaipėdos uosto pranašumais ir pajėgumais, vienintelio Lietuvos jūrų uosto vystymo kryptimis, vykdomais projektais. Vizito metu surengtoje ekskursijoje hidrografiniu laivu „Lotas“ apžvelgta uoste veikiančių krovos įmonių veikla, specifika, logistikos klausimai, neišnaudotos nišos, kuriose būtų galima sėkmingai plėtoti verslo ryšius.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder