67 tūkst. eurų mokesčių nuslėpusi Šiaulių grožio klinikos direktorė sutiko atlyginti žalą

Vyriausybė svarstys tėvystės, vaiko priežiūros, ligos išmokų didinimą

Vyriausybė trečiadienį posėdyje svarstys motinystės, tėvystės ir vaiko priežiūros, ligos išmokų bei kompensuojamųjų uždarbių pakeitimus.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija parengė Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo bei Nedarbo socialinio draudimo įstatymo pakeitimus. Jais siūloma didinti minimalias motinystės, tėvystės, vaiko priežiūros išmokas nuo 294 iki 392 eurų (neatskaičius mokesčių).

Taip pat siūloma leisti asmenims, gaunantiems minimalią vaiko priežiūros išmoką, dirbti iš dalies ir nemažinti jų išmokos, kai ji ir pajamos neviršija minimalios algos – 840 eurų.

Maksimalus kompensuojamasis uždarbis būtų didinamas tuo atveju, kai asmuo dirba ir gauna vaiko priežiūros išmoką ir kitos pajamos neviršytų penkių VDU, arba 9435 eurų.

Be to, socialinio draudimo įmokų bazės siūloma netaikyti atskirai kiekvienoje darbovietėje gautoms pajamoms, kai kompensuojamasis uždarbis apskaičiuojamas pagal draudžiamąsias pajamas, gautas keliose darbovietėse.

Taip pat siūloma pailginti ligos išmokos mokėjimą savanoriškai besigydantiems nuo priklausomybių – nuo 28 iki 40 dienų, leisti ją gauti ne vieną, o du kartus per metus, mokėti ne tik gydantis stacionare, bet ir dienos stacionare.

Numatoma pailginti ir bendruosius ligos išmokos mokėjimo terminus: slaugantiems vaikus iki 14 metų – 21 dieną vietoj 14 dienų, slaugantiems suaugusius šeimos narius – 14 dienų vietoj 7 dienų, slaugantiems vaikus, kuriems nustatytas sunkus neįgalumo lygis, išmoką mokėti ir jei vaikai slaugomi ambulatoriškai.

Anot ministerijos, minimalių motinystės, tėvystės ir vaiko priežiūros išmokų dydžių padidinimui iš „Sodros“ biudžeto antrąjį šių metų pusmetį reikėtų 1,75 mln. eurų, o 2024 metais – apie 14,27 mln. eurų: iš jų 3,5 mln. eurų šių išmokų padidinimui ir 10,77 mln. eurų pakeitimams dėl ligos išmokos.

Pakeitimai dėl tėvystės vaiko priežiūros išmokų įsigaliotų nuo šių metų liepos. Nuo kitų metų pradžios įsigaliotų nuostatos dėl minimalių ir maksimalių kompensuojamųjų uždarbių ir ligos išmokų.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder