Ignitis

Žiniasklaida: už „Ignitis grupės“ pasirengimą viešam IPO konsultantams sumokėta beveik 900 tūkst. eurų

Už valstybės kontroliuojamos „Igničio grupės“ pasirengimą pritraukti privatų akcinį kapitalą ir surengti pirminį viešą akcijų siūlymą (IPO), įmonė konsultantams sumokėjo apie 900 tūkst. eurų.

Apie šį užmokestį nieko nežinojo tuometinio finansų ministro Viliaus Šapokos sukurta iš aukštų valstybės pareigūnų sudaryta „Ignitis grupės“ ilgalaikio finansavimo alternatyvų vertinimo darbo grupė, skelbia LRT atliktas tyrimas.

LRT teigimu, apie „Igničio grupės“ tam tikslui pasamdytus konsultantus ir jiems sumokėtus beveik 900 tūkst. eurų, nežinojo nei darbo grupės vadovas V. Šapoka, nei tuometis grupės Stebėtojų tarybos pirmininkas Darius Daubaras.

Jie, LRT Tyrimų skyriui aiškino, jog atlygis kviestiniams ekspertams nebuvo mokamas.

Anot tyrimo metu gautų iki šiol ne viešų dokumentų, už konsultacijas advokatų kontora „Sorainen“ iš „Igničio“ gavo per 800 tūkst. eurų, o bendrovė „Deloitte verslo konsultacijos“ – beveik 97 tūkst. eurų.

Šią savaitę LRT taip pat skelbė, „Igničio grupės“ akcijų turi ir šio ryšio nebuvo deklaravęs grupę tiesiogiai kuruojantis finansų viceministras Gediminas Norkūnas, grupės akcijų turi ir įmonė, susijusi su energetikos ministru Dainiumi Kreiviu, kuris šios informacijos taip pat nedeklaravo.

Smulkieji akcininkai valdo 25,01 proc. „Ignitis grupės“ akcijų, 74,99 proc. – Finansų ministerija.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder