Gabrielius Landsbergis

G. Landsbergis su Sakartvelo vicepremjeru aptars saugumo situaciją regione

(1)

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis trečiadienį Vilniuje su Sakartvelo vicepremjeru ir užsienio reikalų ministru Davidu Zalkalianiu aptars saugumo situaciją regione.

Ministrai susitinka Vakarų šalims baiminantis dėl galimo Rusijos įsiveržimo į Ukrainą. Maskva prie kaimyninės šalies sienų yra sutelkusi iki 100 tūkst. karių.

Kremlius tvirtina, kad kariuomenės manevrai yra atsakas į didėjantį NATO dalyvavimą jos įtakos zonoje. Rusija taip pat kategoriškai reikalauja, kad Vakarų šalių karinis aljansas nebūtų plečiamas jos sienų link, įskaitant Ukrainą bei Sakartvelą. 

Kaip pranešė Užsienio reikalų ministerija, šalių diplomatijų vadovai taip pat aptars Sakartvelo integracijos į Europos Sąjungą ir NATO siekius, kitus dvišalius ir tarptautinės darbotvarkės klausimus.

Sakartvelo užsienio reikalų ministras Lietuvoje su dvišaliu vizitu lankosi pirmą kartą po to, kai 2021 metais pradėjo eiti vicepremjero pareigas.

Vizito Lietuvoje metu D. Zalkalianis taip pat susitiks su prezidentu Gitanu Nausėda ir Seimo pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen.

Sakartvelo siekis įstoti į NATO pykdo Maskvą, o įtampa tarp abiejų šalių pasiekė kulminaciją 2008 metų rugpjūtį, kai įvyko trumpas karas dėl Kremliaus palaikomų separatistinių Pietų Osetijos ir Abchazijos regionų.

Po karo, kurį Sakartvelo kariuomenė pralaimėjo vos per penkias dienas, Maskva pripažino abi provincijas nepriklausomomis valstybėmis ir dislokavo ten tūkstančius karių.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder