Ginklų demonstracija išdavystės fone

Rusija, tikėdamasi sulaukti naujų milijardų vertės užsakymų iš užsienio, vakar pristatė naują naikintuvą, kurį pagamino „Sukhoi" bendrovė. Tuo metu apžvalgininkas Audrius Butkevičius įtaria, jog rusai demonstruoja „raumenis" ne šiaip sau - jie tiesiog nusipirko aukščiausius Vakarų politikus.

Orlaivis, pavadintas „Checkmate", buvo pristatytas aviacijos ir kosmoso mugėje prie Maskvos. Pasak naujienų agentūros „Interfax", prezidentas Vladimiras Putinas teigė, kad Rusijoje dar nėra buvę nieko panašaus į šį naikintuvą.

Penktos kartos nematomas radarų reaktyvinis lėktuvas buvo pavadintas iš esmės nauju kariniu lėktuvu ir per artimiausius kelerius metus turėtų būti pradėtas gaminti serijiniu būdu.

Ekspertų teigimu, „Checkmate" buvo sukurtas kaip pigesnis rusiško naikintuvo Su-57 variantas, kad būtų lengviau jį parduoti.

Stokholme įsikūrusio taikos tyrimų instituto SIPRI duomenimis, tarp 2016 ir 2020 metų Rusija buvo atsakinga už penktadalį viso pasaulio ginklų tiekimo. Rusija užima antrąją vietą pasaulyje, aplenkdama Prancūziją ir Vokietiją; tik JAV eksportuoja daugiau.

Be to, Rusijos gynybos ministerija pranešė apie dar vieną sėkmingą viršgarsinės sparnuotosios raketos bandymą.

Ginklas, pavadintas „Cirkoniu" ir, kaip pranešama, galintis pasiekti 8500 km per valandą greitį, buvo paleistas iš laivo Baltojoje jūroje ir pataikė į taikinį, esantį daugiau kaip už 350 km, Barenco jūros pakrantėje.

Komentuoja Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, politikos apžvalgininkas Audrius Butkevičius:

Tai yra tipiška dantų šiepimo politika, kuri ypač įdomiai atrodo tokio staigaus Jungtinių Valstijų politinio kurso pasikeitimo fone, kai Džo Baidenas (Joe Biden), visą laiką kalbėjęs apie nepajudinamą paramą Ukrainos teritoriniam vientisumui, staiga puolė aiškinti, jog Ukraina ir Rusija turi kalbėtis Minsko protokolinio susitarimo šviesoje...

Kitaip sakant, Dž.Baidenas užėmė proputinišką poziciją arba, kas yra dar blogiau, prolavrovišką poziciją...

Nes Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas yra „gražiai" pasakęs: „Mes niekada neleisime Ukrainai nusprūsti nuo Minsko susitarimų kabliuko..." Kertinis žodis, žinoma, yra „kabliukas"...

Dabar Dž.Baidenas su artimiausiais patarėjais bei panašiais Rusijos mylėtojais šiuos dalykus įgarsino ir paleido į priekį. Ir negalima šių klausimų aptarinėti, nematant ir negirdint bendros ginklų žvanginimo kakofonijos.

O tetulė A.Merkel, nors ir jausdama, kad tuoj bus išleistas paskutinis kvapas, vis tiek pagrindiniu klausimu kelia Minsko susitarimų kontekstą, kuris esą turi būti vedančioji politika Ukrainos ir Rusijos santykiuose...

Ši moterėlė, nulėkusi į JAV, visais įmanomais būdais inspiravo Dž.Baideną užimti kaip tik tokią poziciją. O kad jie susitars dėl „Nord Stream 2", tai man niekada nekilo abejonių.

Dar kartą NATO padovanojo savo geopolitiniam priešininkui pinigus kalti tuos pačius ginklus, kuriuos demonstruoja V.Putinas pastarųjų dienų filmukuose.

Taigi, konstatuokime - mes turime visišką katastrofą. Iš tikrųjų, šios katastrofos ištakų reikia ieškoti V.Putino ir Dž.Baideno susitarimuose Ženevoje, kai akivaizdžiai Dž.Baidenas išdavė visas pozicijas ir iš to pradėjo plėtotis šiandieninė situacija: nuolankūs prašymai „neskriauskite mūsų internetinėje erdvėje", mes palaikome jūsų politiką Ukrainos atžvilgiu ir t.t.

O ką duosite jūs? Žinoma, čia atsiranda erdvė milžiniškoms spekuliacijoms - galbūt V.Putinas pažadėjo tam tikrą neutralumą gresiančio JAV ir Kinijos konflikto fone. Tai yra hipotezė arba būdas mėginti paaiškinti, kas čia vyksta? Mes tiesiog ieškome logikos, tačiau taip galvoja geri žmonės.

O aš galvoju, kad padėtis galėjo būti kur kas paprastesnė: Angela Merkel, jausdama savo paskutines konvulsijas, tiesiog stengiasi nusipirkti „šrioderišką" vietelę Rusijoje (aš jau esu priskaičiavęs keturis stambius vokietukus, kurie, pabaigę politines karjeras, tapo vienos ar kitos Rusijos kompanijos išlaikytiniais).

Matyt, čia kalbama apie apvalią sumelę banke, mainais užmerkiant akis į tikrovę, o taip pat ramią vietelę po to, kai ji taps niekam nereikalinga...

Kalbant apie Dž.Baideną, yra masė straipsnių JAV spaudoje, kur aiškinamasi, kokio milžiniško dydžio paskolas jis yra paėmęs, verčiant galvoti, iš kokių pinigėlių teks jas atiduoti - net JAV prezidentas ne tiek uždirba, kad galėtų imti tokias paskolas.

Taigi, siaubinga korupcija, su kuria V.Putinas efektyviai tvarkosi vakarietiškame pasaulyje, ir yra pagrindinis atsakymas į klausimą: kas vyksta?

 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder