Į Lietuvą pratyboms atvyko 250 vokiečių karių su technika

Į Lietuvą trečiadienį atvyko Vokietijos 41-osios tankų brigados 413-ojo pėstininkų bataliono kariai kartu su 80 karinės technikos vienetų.

Maždaug 250 vokiečių karių dalyvaus pratybose „Greitas grifonas”, pirmosiose bendrose pratybose po birželį pasiekto susitarimo dėl Vokietijos brigados priskyrimo Lietuvai, pranešė Lietuvos kariuomenė.

Nurodoma, kad brigados valdymo elementas nuolatiniam buvimui yra dislokuotas Lietuvoje nuo rugsėjo pradžios, o brigados vienetai dislokuoti Vokietijoje ir yra pasirengę nedelsiant atlikti kovines užduotis. 

Pratybos „Greitas grifonas“ vyks Gaižiūnų poligone, su sąjungininkais iš Vokietijos treniruosis Lietuvos kariuomenės Karaliaus Mindaugo husarų bataliono kariai. Bendrų pratybų tikslas - Vokietijos brigados karių integraciją į Lietuvos gynybos planus.

Į Lietuvą šeštadienį oficialaus vizito taip pat atvyks ir Vokietijos gynybos ministrė Christine Lambrecht (Kristinė Lambrecht), ji inauguruos Lietuvai priskirtos brigados valdymo elementą ir stebės pirmąsias šio vieneto pratybas.

Lietuvos ir Vokietijos krašto apsaugos ministrai – A. Anušauskas ir Ch. Lambrecht po dvišalio susitikimo ir Vokietijos brigados valdymo elemento inauguracijos vyks stebėti pratybas, kuriose Vokietijos kariai treniruosis kartu su Lietuvos kariuomenės Karaliaus Mindaugo husarų batalionu.

Vokietijos 41-osios brigados pajėgumai į Lietuvą dalyvauti pratybose atvyks nuolat.

Vokietija taip pat vadovauja Lietuvoje 2017 metais dislokuotam tarptautiniam NATO batalionui.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder