Klaipėdos miesto savivaldybė

Apie ambulatorinės slaugos paslaugas namuose

Artimojo liga šeimai neretai tampa išbandymu. O ką daryti, jei slaugos poreikis trunka ilgiau nei kelias dienas, ligonis ilgą laiką negali pasirūpinti savimi?

Tokiais atvejais išeitis iš situacijos galėtų būti ambulatorinės slaugos paslaugos namuose (toliau - ASPN).

ASPN yra sveikatos priežiūros paslaugos, kurias slaugytojų, slaugytojų padėjėjų, kineziterapeutų komanda teikia PACIENTŲ NAMUOSE. Šių paslaugų tikslas - sudaryti sąlygas kiekvienam žmogui kuo ilgiau savarankiškai gyventi bendruomenėje, patenkinti paciento slaugos poreikius namų sąlygomis ir skatinti paciento rūpinimąsi savimi.

ASPN gavėjai:

 Asmenys, kuriems yra nustatytas slaugos poreikis (asmens individualų slaugos paslaugų poreikį nustato paciento šeimos gydytojo komanda);

 Asmenys, kuriems po suteiktų dienos chirurgijos paslaugų yra reikalinga pooperacinė slauga namuose.

Gavėjų sąrašas gali būti platesnis, todėl dėl ASPN paslaugų skyrimo asmuo arba jo artimasis turi kreiptis į šeimos gydytoją. Šių paslaugų teikimą PRIVALO užtikrinti visos pirmines ambulatorines asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančios sveikatos priežiūros įstaigos prie jos prisirašiusiems gyventojams.

SVARBU ŽINOTI, kad šios paslaugos pacientui turi būti suteiktos per tam tikrą laiką: slaugytojas pirmą kartą aplankyti slaugomąjį turi ne vėliau kaip per 1-5 darbo dienas, skubūs paskyrimai turi būti įvykdyti per 24 valandas, o planiniai - per 1-5 darbo dienas.

Slauga namuose yra nemokama paslauga, finansuojama PSDF biudžeto lėšomis.

Kviečiame susipažinti su įstaigų, teikiančių ASPN paslaugas Klaipėdos miesto savivaldybėje, sąrašu ir drąsiai kreiptis ne tik į šeimos gydytojus, bet ir į nurodytus šių paslaugų koordinatorius / atsakingus asmenis konkrečiose įstaigose.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder