Pritarta Rumpiškės kvartalo kiemų sutvarkymo projektui

Bus tęsiami Rumpiškės kvartalo tvarkymo darbai (4)

Pasiektas susitarimas tarp Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos ir klaipėdiečių, teismui pateikusių skundą dėl Rumpiškės kvartalo dalyje vykdomos rekonstrukcijos, leis toliau tęsti pradėtus darbus, kurie finansuojami iš Europos Sąjungos lėšų. 

Rumpiškės kvartalo vadinamosios III teritorijos (teritorija nuo Sausio 15-osios g. iki Marijos Taikos karalienės bažnyčios ir PC „Saturnas“) rekonstrukcijos darbai bus tęsiami po daugiau negu 8 mėn. pertraukos, lygiagrečiai, atsižvelgiant į pasikeitusią gyventojų nuomonę, bus atliekami projekto koregavimai.

Didelės apimties Rumpiškės gyvenamųjų namų kvartalo tvarkymo darbai Klaipėdos miesto savivaldybės užsakymu buvo pradėti praėjusių metų pavasarį. Iš esmės pertvarkius pirmąją kvartalo teritoriją (teritorija nuo Paryžiaus Komunos g. iki gatvės, jungiančios Taikos pr. ir Rumpiškės g.), savivaldybė sulaukė daug kitose miesto teritorijose gyvenančių miestiečių prašymų tokius atnaujinimo darbus organizuoti ir kituose gyvenamuosiuose mikrorajonuose.

Tai – pirmasis toks projektas Klaipėdoje, kuris iš esmės pakeitė šio kvartalo gyventojų gyvenimo kokybę ir aplinką, tačiau šiais pokyčiais apsidžiaugė ne visi gyventojai. 


Praėjusių metų pabaigoje savivaldybei paskelbus, kad planuojamas medžių kirtimas pradedamoje tvarkyti III teritorijoje, gyventojai ir asociacija „Klaipėdos žalieji“ kreipėsi į teismą dėl leidimo kirsti medžius sustabdymo, kol bus priimtas galutinis sprendimas. Teismas  prašymą patenkino.

Gyventojus papiktino, kad planuojama iškirsti 54 saugotinus medžius, nors tai yra mažiau negu prašė projekto vykdytojai. Buvo paskelbta, jog  Klaipėdos miesto želdynų ir želdinių apsaugos komisija  priėmė sprendimą, įpareigojantį dalį projekte numatytų šalinti medžių išsaugoti, atsisakant dalies parkavimo vietų ar matant galimybę organizuoti darbus taip, kad būtų išsaugoti medžiai, kur galima tai padaryti. Taip pat buvo paskelbta, kad bus pasodintas 151 naujas medis ir net 570 krūmų.

Nelaukdami, kol teismai priims galutinius sprendimus (šiuo metu bylos Lietuvos vyriausiajame administraciniame teisme nagrinėjamos iki pusantrų metų), gyventojai ir savivaldybė sėdo už derybų stalo.

Susitarta, kad savivaldybė atsisakys dalies projekte numatytų sumanymų (paliks kai kuriuos saugotinus medžius; neįrengs 3 vaikų žaidimų aikštelių; neįrengs projekte numatytų naujų automobilių statymo vietų, tik atliks senų dangų remontą prie gyvenamojo namo Taikos pr. 7; perkels kai kuriuos medžius į kitą vietą ir užtikrins jų prigijimą bei trejų metų priežiūrą), o gyventojai atsiims ieškinį. 

Š. m. liepos 20 d. ginčo šalys sudarė taikos sutartį, o vakar Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas nuėmė reikalavimo užtikrinimo priemones, taip atverdamas galimybę tęsti pernai pradėtus Rumpiškės kvartalo tvarkymo darbus. 

„Džiaugiamės, kad pavyko rasti kompromisinį sprendimą tarp projekto užsakovės savivaldybės ir bendruomenės, todėl europinėmis lėšomis finansuojamą projektą galėsime tęsti toliau. Tikslas buvo išsaugoti kuo daugiau želdinių, tai pasieksime teritorijoje, kurioje bus tęsiami tvarkymo darbai, atsisakę dalies automobilių parkavimo vietų įrengimo “, – sako Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Andrius Dobranskis. 

Kompleksinio tikslinės teritorijos daugiabučių kiemų sutvarkymo darbai apima tris teritorijas.  Planuojamas sutvarkyti plotas siekia beveik 10,6 ha, pilnai darbus buvo planuota atlikti iki 2022 m. pavasario.

Atsižvelgus į minėtas aplinkybes, sutartis su rangovu UAB „VVARFF“ pratęsta iki 2022 m. rugpjūčio pabaigos. 

Bendra projekto vertė siekia daugiau nei 5,5 mln. Eur. Didžioji dalis lėšų – iš ES fondų. 

Įgyvendinus projektą, visoje teritorijoje bus sutvarkyti daugiabučių kiemai, įrengtos automobilių stovėjimo vietos, performuoti želdiniai, atkurtos žaliosios erdvės, įrengtas apšvietimas, sukurta nauja pėsčiųjų takų sistema, viešosiose erdvėse įrengtos vaizdo kameros, vaikų žaidimo aikštelės ir kt. Pagerės sąlygos žmonėms su judėjimo ir regos negaliomis. Sutvarkyta teritorija bus patrauklesnė estetiškai ir žymiai patogesnė čia gyvenantiems žmonėms. 

Raktažodžiai
tarp Rumpiškės gtv. Tilžės gtv. ir Sausio 15-osios, pirminiam variante jis buvo, ten dar senesnis rajonas su senom komunikacijom ir nusidėvėjusia infrastruktūrą
o kodėl nebeliko trikampio, 2021-07-29 21:08
sausio 15 - osios gatvėje nukirto medžius lapkričio mėnesį ( 11 namas). Išvežti nukirstų medžių nesugeba savivaldybė. Kas atsakingas už tvarką ir išvežimą mieste?
plikis, 2021-07-29 16:56
Klaipedietį. Neliek pykčio. Papraščiausiai kuri miesto dalis yra pagal metus senesnė ir truputėlį nuimk įtampą. Neliek to pykčio. Koks skirtumas kiek jiems nubyr. Nikeo tu nepakeisi. Nors tiek gerai kad bent grūdą duoda:D
Rumpiškės, 2021-07-29 15:53
Sidebar placeholder