Europos Komisija skelbia, kad dėl klimato atšilimo visame pasaulyje vis dažniau ir smarkiau pliaups liūtys ir dažniau kils staigūs potvyniai. Klaipėdiečiams tai jau teko ne kartą patirti. Paskutinį kartą vėjas ir liūtis nusiaubė miestą šio mėnesio pradžioje.
"Po šių liūčių Klaipėdoje vanduo apsėmė ne tik nuolat dėl stichijų nukenčiančias Klaipėdos senamiesčio gatves, Herkaus Manto gatvę po geležinkelio viaduku, pietinę miesto dalį, tačiau ir Danės gatvę, kuri anksčiau nebūdavo apsemiama.
Savivaldybės, policijos, Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos, AB „Klaipėdos vanduo“ ir kitų tarnybų atstovai susitiko, kad aptartų veiksmų ir priemonių planą, kaip geriau reaguoti į tokias stichines nelaimes.
Tai jau antras šiai problemai skirtas susitikimas. Iš karto po įvykio meras buvo susitikęs su AB „Klaipėdos vanduo“ atstovais„, - sakė „Vakarų ekspresui“ vicemeras Algirdas Kamarauskas.
Pasak pašnekovo, AB „Klaipėdos vanduo“ jau atliko pietinės miesto dalies hidraulinį modeliavimą, kuris parodė pagrindines problemines vietas ir problemų sprendimo galimybes.
Kitą mėnesį bendrovė Savivaldybei pateiks veiksmų planą dvejiems trejiems metams, kaip bus sprendžiamos vandens pralaidumo problemos.
„Kalba eina ne tik apie lietaus tinklų rekonstrukciją, kuri yra būtina ir vykdoma, apie tinkamo siurblinių darbo užtikrinimą, papildomų siurblinių įrengimą probleminėse vietose ir kt. priemones. Joms įdiegti visame mieste prireiks laiko ir lėšų, kurias būtina planuoti iš anksto“, - sakė A. Kamarauskas.
Anot vicemero, institucijų atstovai susitikime taip pat daug dėmesio skyrė komunikacijos temai.
"Ne mažiau svarbu pasirūpinti operatyviu gyventojų informavimu, greitu ir sklandžiu informacijos keitimusi tarp institucijų, užtikrinti, kad užlietose vietose būtų pastatyti eismą nukreipiantys ženklai - kad pradėjus kilti vandeniui būtų galima greitai reaguoti.
Tad artimiausiu metu bus parengti ženklai ir apvažiavimų schemos, kurie padės reguliuoti eismą policijos pareigūnams", - komentavo A. Kamarauskas.
Rašyti komentarą