Seniūnaičiai kalbėjo apie tai, kad pateikęs pasiūlymą Savivaldybei, kurioje vietoje ir kaip būtų galima pagerinti gyvenamąją aplinką, asmuo nesulaukia atsakymo iš jos.
Pasak seniūnaičių sueigos pirmininko Tomo Meškinio, pasiūlymų autoriai nori žinoti, kiek miestiečių balsavo už jų idėją ir kt., t. y. gauti daugiau informacijos, kad nekiltų įtarimų, jog Savivaldybė proteguoja kokius nors savo siūlymus. Žmonės nežino, koks jų pasiūlymo likimas.
Priminsime, kad jau antrus metus ir Klaipėdoje patys gyventojai turi galimybę teikti idėjas, kaip būtų galima sutvarkyti viešąsias erdves, t. y. aikščių, aikštelių ir kt. infrastruktūųrą. Paskui patys jie balsuoja, ir tie projektai, kurie surenka daugiausia balsų, būna įgyvendinami.
Gali būti realizuojamos ir kelios idėjos, priklausomai nuo to, kiek tais metais tam reikalui būna numatyta lėšų. Pernai jam buvo skirta 100 tūkst. eurų. Vienai idėjai - ne daugiau kaip 50 tūkst. eurų. Iš pernai laimėjusių idėjų bus įgyvendintos tik dvi. Dabar ta suma yra padidinta iki 150 tūkst. eurų.
Pasak T. Meškinio, jeigu tavo idėja ir nelaimi, gali bandyti gauti pritarimą jai kitais metais. Nėra taip, kaip Eurovizijoje, kad reikia kasmet vis naujos dainos.
Balsavimas sudėtingas
Balsavimas už gyventojų pasiūlymus vyksta internetu www.dalyvauk.klaipeda.lt. Per elektroninius valdžios vartus jis privalo vykti todėl, kad būtina identifikuoti balsuojantį žmogų. Teisę balsuoti turi tik tie, kurie registruoti Klaipėdoje.
Senamiesčio seniūnaitis Renaldas Kulikauskas pasakojo, kad, kai senamiestyje organizuojama moliūgų šventė, gyventojai irgi balsuoja internetu už gražiausią moliūgą. Paaiškėjo, kad jaunimėlis susiorganizavo, jog šimtai balsų atkeliautų iš Kinijos ar Indijos.
Smeltės kvartalo seniūnaitė Raimonda Kivilienė teigė, kad pati balsavimo sistema yra paini ir sudėtinga, kad daugeliui ypač vyresnio amžiaus gyventojų naudotis ja yra per sunku. Pasak seniūnaitės, jos kvartalo gyventojai visą savaitę ėjo ir ėjo pas ją ir ji turėjo už juos balsuoti, sugaišo daugybę laiko.
Seniūnaičiai diskutavo apie tai, kad žmonėms, norintiems balsuoti, galbūt galėtų padėti jų gyvenamajame kvartale esančios bibliotekos, mokyklos, t. y. sudaryti sąlygas balsuoti, padėti tai padaryti.
Balsuoja labai mažai klaipėdiečių
Kitas būdas balsuoti būtų ateiti į Savivaldybę. Bet tikrai ne visiems Klaipėdos gyventojams tai patogu, važiuoti iš kito miesto galo, pavyzdžiui, su dviem autobusais. Seniūnaičiai svarstė galimybę galbūt jie galėtų surinkti žmones ir juos atvežti.
Kitas dalykas, kuris jaudina Klaipėdos miesto seniūnaičius - už gyventojų iniciatyvas balsuoja labai mažai žmonių, pavyzdžiui, tik 1,5 tūkst. „Labai mažas procentas gyventojų balsuoja. Gal per mažai skelbiama apie tai, gal žmonės tiesiog nežino, ar trukdo tai, kad sunku balsuoti.
Patirties būtų galima pasisemti iš Klaipėdos, Kretingos rajonų, jie tuos projektus vykdo jau trečius metus. Klaipėdos miestas šioje srityje vėluoja, vis tobulina tvarką. Šiemet tik antri metai, kai šioje srityje dirbama ir uostamiestyje. Minėtų rajonų miesteliuose jau seniai idėjos įgyvendinamos“, - VE.lt sakė T. Meškinis.
D. Petrolevičius tikino, kad informatikai pasidomės balsavimo sistema, kad pati Savivaldybė yra suinteresuotas, jog gyventojai žinotų apie galimybę rodyti iniciatyvas.
Rašyti komentarą