Klaipėdoje pirmą kartą vyksta Europos SGD terminalų eksploatacijos vadovų susitikimas

Šią savaitę Klaipėdoje vyksta tarptautinis suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalų rinkos renginys „European LNG Terminal Managers Meeting 2023“. 

Kasmet vis kitoje šalyje vykstančios konferencijos organizavimas šiemet patikėtas bendrovei „Klaipėdos nafta“ (KN).

Renginyje, į kurį  plaukiojančių ir antžeminių SGD terminalų eksploatacijos vadovai, inžinieriai ir techniniai ekspertai kasmet susirenka aptarti sektoriaus aktualijų, pasidalinti žiniomis bei patirtimi, šiemet dalyvauja 13 valstybių atstovai.

„Lietuva buvo viena pirmųjų valstybių Europoje, savo energetiniam saugumui užsitikrinti pasitelkusi SGD sprendimus ir šiai energetikos sričiai suteikusi strateginę reikšmę.

Dėl laiku priimtų sprendimų, praėjusiais metais Lietuva viena pirmųjų Europoje atsisakė bet kokio rusiškų dujų importo, o Klaipėdos SGD terminalas dirba beveik maksimaliu technologiniu pajėgumu.

Mūsų pavyzdys ir patirtis plėtojant reikiamą SGD infrastruktūrą neabejotinai yra įdomūs daugeliui sektoriaus atstovų.

Tuo pačiu nuolat siekiame tobulinti savo pačių veiklos procesus ir perimti gerąsias rinkos praktikas didinant veiklos tvarumą ir efektyvumą, todėl, kaip ir kasmet, bus labai įdomu išgirsti užsienio kolegų ir partnerių įžvalgas bei pasidalinti savosiomis“, – sako KN SGD terminalo eksploatacijos vadovas Rimas Rusinas.

Klaipėdoje sulaukta svečių iš Belgijos, Prancūzijos, Didžiosios Britanijos, Norvegijos, Kroatijos, Italijos ir kitų SGD terminalus turinčių Europos valstybių.

KN Terminalų valdymo tarnybos direktorius Dainius Čiuta pabrėžia pirmą kartą Lietuvoje vyksiančio Europos SGD sektoriaus renginio svarbą.

„Be žinių gilinimo ir kompetencijų ugdymo galimybių, tai taip pat yra puiki proga megzti ir plėtoti tarptautines partnerystes, kurioms KN skiria didelį dėmesį.

Tarptautinė verslo plėtra, išnaudojant globalios rinkos galimybes ir sukauptą patirtį, yra vienas iš naujausių ir ilgalaikių strateginių bendrovės tikslų“, – akcentuoja D. Čiuta.

Europos terminalų valdytojų susitikime Klaipėdoje dalyvauja ir įmonių iš Kroatijos bei  Italijos, su kuriomis KN bendradarbiauja vystant SGD terminalus, atstovai, o Klaipėdoje veikiančią SGD infrastruktūrą renginyje pristato „Hoegh LNG Klaipėda“.

Europos terminalų valdytojų susitikimas yra ne vienintelis tarptautinis SGD tematikai skirtas renginys, kurį organizuoja KN.

Bendrovė taip pat prisideda prie Klaipėdoje keletą metų vykstančio „Baltijos SGD ir dujų forumo“ (angl. „Baltic LNG & Gas Forum“) organizavimo. Pastarasis renginys sutraukia energetikos sektoriaus atstovus, sprendimų priėmėjus ir ekspertus iš viso pasaulio.

KN yra Lietuvai strateginės reikšmės bendrovė, užtikrinanti šalies ir regiono energetinį saugumą. KN iki šiol prisidėjo prie daugiau nei 10 skirtingų SGD projektų visame pasaulyje, šiuo metu KN eksploatuoja SGD terminalus Lietuvoje, Brazilijoje, teikia komercinio eksploatavimo paslaugas dviem plaukiojantiems SGD terminalams Vokietijoje.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder