Klaipėdoje rengiamasi įgyvendinti antrąją dalyvaujamojo biudžeto iniciatyvą.

Uostamiesčio gyventojai antrus metus iš eilės bus kviečiami siūlyti idėjas gyvenamajai aplinkai gerinti. Labiausiai patikusias balsuodami taip pat rinks miestiečiai. Už patraukliausių gyventojams idėjų  įgyvendinimą bus sumokėta iš miesto biudžeto lėšų. Viešas dalyvaujamojo biudžeto iniciatyvos pristatymas gyventojams vyks š. m. liepos 22 d. 15 val.

Dalyvaujamasis biudžetas ­– tai įrankis, suteikiantis gyventojams teisę patiems spręsti, kaip išleisti dalį miesto biudžeto lėšų.

Svarbiausia yra pateikti patrauklią, kitų bendruomenės narių palaikymo vertą idėją kaip pagerinti viešą infrastruktūrą gyvenamoje aplinkoje, o laimėjusio pasiūlymo įgyvendinimu pasirūpins miesto savivaldybė.

„Dalyvaujamasis biudžetas yra galimybė realizuoti patį netikėčiausią sumanymą, kuris gyvenamąją aplinką padarytų patogesnę ir gražesnę, kuris atitiktų jūsų ir kaimynų poreikius.

Todėl kviečiu jau dabar apsižvalgyti aplink, įsivertinti, kas tai galėtų būti, rengti siūlymus ir laukti starto jiems pateikti, o jis – jau netrukus: teikti idėjas bus galima nuo rugpjūčio 1 dienos“, – sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Praėjusiais metais įgyvendinant dalyvaujamąjį biudžetą klaipėdiečiai pateikė 17 idėjų. Tarp populiariausių – pasiūlymai įrengti vaikų žaidimo, sporto, poilsio aikšteles, taip pat siūlyta pasodinti pušų visame mieste, įrengti gėlynus, automobilių stovėjimo aikštelę, ištapyti daugiabučio namo sienas ir kt. Nors kai kurios idėjos buvo išties vertos dėmesio, nesulaukusios gyventojų palaikymo, į galutinį balsavimo etapą jos nepateko.

„2021-aisiais, kai Klaipėdoje pirmą kartą startavo gyventojų iniciatyvų konkursas, džiaugėmės sulaukę nemažai idėjų kaip pagerinti gyvenamąją aplinką.

Kai kurios jų tikrai buvo įdomios, originalios, tačiau į finalinį etapą nepateko, nes pritrūko klaipėdiečių palaikymo. Suprantama, žmonės mieliau palaiko tuos projektus, kurie sėkmės atveju būtų įgyvendinti arčiau jų namų.

Todėl tam, kad idėja laimėtų, reikia, kad ji būtų patraukli kuo didesniam ratui žmonių“, – sako Savivaldybės administracijos vyr. patarėjas Deividas Petrolevičius. Anot jo, gyventojų sugebėjimas susitelkti balsuojant yra didžiausias sėkmės garantas.

Praėjusiais metais aktyviai balsavusių Tauralaukio gyventojų dėka šiame mikrorajone bus įgyvendintos net dvi pasiūlytos idėjos.

Praeitų metų patirtis paskatino pakeisti kai kuriuos dalyvaujamojo biudžeto tvarkos aprašo punktus, nustatančius, kas ir kaip gali siūlyti iniciatyvas, skirtas gyvenamajai aplinkai gerinti. Šie pokyčiai gyventojams bus pristatyti jau šią savaitę. Tikimasi, kad dėl jų ir teikti idėjas, ir už jas balsuoti galės daugiau žmonių.

Dalyvaujamojo biudžeto projektams įgyvendinti šiemet bus skirta 100 tūkst. eurų.

Kaip ir praėjusiais metais, teikti savo projektų idėjas ir balsuoti už labiausiai patikusias iniciatyvas gyventojai galės specialioje internetinėje platformoje https://dalyvauk.klaipeda.lt/ . Čia bus galima rasti visą reikalingą informaciją apie dalyvaujamąjį biudžetą.

Viešas dalyvaujamojo biudžeto pristatymas liepos 22 d., 15 val. vyks nuotoliniu būdu ir bus transliuojamas savivaldybės YouTube kanale: www.youtube.com/c/Klaipėdosmiestosavivaldybė bei savivaldybės „Facebook“ paskyroje.

Apie praėjusių metų dalyvaujamojo biudžeto idėjų įgyvendinimą – čia: https://www.klaipeda.lt/lt/naujienos/naujienos/7655/pirmasias-gyventoju-iniciatyvas-klaipeda-igyvendins-dar-siemet:3000 .

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder