Klaipėdoje vyko transporto ateities konferencija

VšĮ "Klaipėdos keleivinis transportas" (KKT) penktadienį surengė konferenciją "Miesto viešojo transporto sistemų iššūkiai artėjant 2030-iesiems". KKT šiemet mini ir 20 metų savo veiklos jubiliejų.

KKT vadovas Gintaras Neniškis sako, kad prieš penkerius metus vykusioje panašioje konferencijoje pagrindinis akcentas buvo elektroninio bilieto sistema, jos tobulinimas.

"Dabar turime patį geriausią ir patį moderniausią elektroninį bilietą visoje Lietuvoje. Elektroninis bilietas veikia ir mieste, ir priemiesčio maršrutuose", - sako G. Neniškis.



Anot jo, paskutinė šių metų naujiena yra įdiegta galimybė maršrutiniuose autobusuose atsiskaityti bankinėmis kortelėmis. Siekis yra iki minimumo sumažinti popierinių bilietų naudojimą.

"Turime įdiegę visą spektrą paslaugų, esame lyderiai Lietuvoje ir ne daug kur Europoje veikia tokio lygio integruotos viešojo transporto sistemos. Mūsų sistemoje yra net penkios regioninės savivaldybės", - sako G. Neniškis.

Anot jo, penktadienį vykusios konferencijos tikslas - ateities transportas.

Nuo 2030 metų visas viešasis transportas, kuris važiuos per miesto centrinę dalį, turės būti elektrinis. Lietuvą kelia sau tikslą šią nuostatą realizuoti jau 2029 metais.

"Atrodo, kad dar liko šešeri metai, bet pasirinkti, koks transportas bus efektyviausias, reikia laiko, diskusijos. Taip pat reikės suplanuoti finansus naujiems autobusams pirkti. Užtruks jų gamyba", - sako G. Neniškis.

Anot jo, konferencija, kurioje gausiai dalyvavo Lietuvos savivaldybių, vežėjų ir transporto sistemų operatorių atstovai, pasitarnaus priimant sprendimus ateityje.

Konferencijoje pranešimą skaitęs „Smart Continent“ projekto vadovas ir transporto srities ekspertas Andrius Jeržemskis akcentavo, kad ateities transporto strategija apima daug aspektų, o vienas naujausių kriterijų yra ekonomikos tvarumas.

Dėl pasaulio geopolitinių veiksnių yra skatinam kuo daugiau gaminti vietoje ir riboti pirkimus iš nedraugiškų valstybių, tarp jų ir Kinijos.

Lietuva, ir būtent Klaipėda, šioje srityje turi privalumą. Uostamiestyje veikia "Dancer" elektrinių autobusų gamintojas, o Klaipėdos miesto maršrutuose jau keli metai dirba elektriniai autobusai. Artimiausiu metu jų skaičius augs kelis kartus.

G. Neniškis akcentavo, kad Klaipėdos viešojo transporto sistema yra išskirtinė tuo, kad pirmoji Lietuvoje pradėjo integruoti vandens autobusus. Klaipėdos viešojo transporto elektroninio bilieto kortele galima atsiskaityti ir keliantis "Smiltynės perkėla" keltais į Kuršių neriją.

Konferencijoje savo patirtimi ir nuveiktais darbais dalinosi ir Vilniaus savivaldybės įmonės "Susisiekimo paslaugos" vadovas Giedrius Macijauskas.

Pranešimą skaitė ir UAB "Kauno autobusai" projektų vadovas Mindaugas Tarasevičius.

Konferencijos pabaigoje Lietuvos savivaldybių ir įmonių atstovai viešojo transporto sistemų problemas aptarė atskiroje diskusijoje.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder