Klaipėdoje vyksta karinės pratybos

Klaipėdos mieste ir aplink šiomis dienomis Lietuvos kariuomenės pėstininkų brigada „Žemaitija“ dalyvauja įvairiose pratybose ir žygiuose, kurių metų stiprinama karių ištvermė, praktikuojamasi užtikrinti gyventojų saugumą. Pratybų metu gyventojai raginami ignoruoti karius arba ramiai juos stebėti.

Portugalų kariai

Rugpjūčio 9-12 d. Alksnynės gynybiniame komplekse ir Kuršių mariose vyksta Portugalų rotacinių pajėgų ir Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigados „Žemaitija“ Žvalgų būrio pratybos, kurių metu apie 100 karių vykdys infiltraciją valtimis Kuršių mariose.

„Iš esmės 7 valtimis bus perkeliami Portugalijos rotacinių pajėgų kariai. Jie plauks Kuršių mariose, iki kol pasieks bunkerį Alksnynėje, Kuršių Neringoje ir pradės kitą suplanuotą operaciją“, - paaiškino PB „Žemaitijos“ viešųjų ryšių karininkas vyr. ltn. Edvinas Urbonas.

Pratybų metu bus naudojami imitaciniai šaudmenys. Šios treniruotės bus vykdomos šviesiuoju ir tamsiuoju paros metu, galimi nepatogumai dėl triukšmo, - praneša kariuomenė.

Žygiuos per miestą

Gyventojai perspėjami, kad rugpjūčio 11 d. 10.00-14.00 val.kariai vykdys orientacinį-taktinį žygį per visą miestą maršrutu nuo poligono prie Kairių gatvės, Minijos gatve link Girulių miško parko.

Žygio metu kariai bus su ginklais, tačiau jie nenaudos jokių mūšio imitacinių priemonių, įskaitant mokomuosius šovinius ir pirotechniką.

Kariai žygiuos ne važiuojamoje gatvės dalyje, tačiau karius lydės sunkiasvorė visureigė mašina „Mercedes-Benz Unimog“, bus paisoma Kelių eismo taisyklių.

Brigados metinės

Taip pat kitą savaitę, rugpjūčio 17 d., bus minimos 6-osios kariuomenės brigados „Žemaitija“ metinės.

Renginys prasidės Švč. M. Marijos Taikos Karalienės bažnyčioje Rumpiškės g., vėliau kariai žygiuos Galinio Pylimo g. iki Klaipėdos piliavietės.

13 val. piliavietėje prasidės karių rikiuotė, taip pat tuo metu veiks Lietuvos kariuomenės ginklų paroda, kurioje taip pat bus eksponuojamas amerikiečių „Abrams“ tankas.

„Į renginį, kurį galės stebėti visi norintieji, pakviesti Klaipėdos miesto ir rajono merai, taip pat ir Sausumos pajėgų vadas, brigados generolas Artūras Radvilas“, - papasakojo E. Urbonas.

Vizitas pas merą

Šią savaitę Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas pirmąkart oficialiai susitiko su pėstininkų brigados „Žemaitija“ vadu plk. Aurelijumi Alasausku, kuris pareigas praėjo eiti tik šiemet.

V. Grubliauskas mano, kad tokie susitikimai su kariuomenės vadais yra geras kariuomenės ir visuomenės bendravimo pavyzdys.

„Ypač šiandieninės geopolitinės situacijos kontekste turime suvokti, kad bendravimo su kariuomene tikrai nebus per daug. Tai yra tam tikri veiksmai ir prevencinės priemonės, būtinos visų mūsų saugumui užtikrinti“, - kariuomenės pratyboms ir miesto teritorijoje pritaria Klaipėdos meras.

FOTO AUTORIUS Asociatyvi Lietuvos kariuomenės nuotr.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder