Klaipėdos taryba svarstys, ar pritarti brangesnei sporto komplekso koncesijos sutarčiai

Klaipėdos taryba svarstys, ar pritarti brangesnei sporto komplekso koncesijos sutarčiai

(1)

Ketvirtadienį Klaipėdos taryba svarstys savivaldybės ir bendrovės „Partnerystės projektai septyni“ (PPS) pasirašytos koncesijos sutarties pakeitimus, pagal kuriuos planuojamo sporto komplekso statyba ir valdymas 25 metus miestui gali brangti 18 proc. iki maždaug 73 mln. eurų (be PVM). 

Sutarties pakeitimo projekte nurodoma, kad vien komplekso statyba brangsta penktadaliu – nuo 18,7 mln. iki 22,3 mln. eurų, o savivaldybės išlaidos visam koncesijos laikui didėja 17 proc. – nuo 43,7 mln. iki 51 mln. eurų, be to, brangsta techninė priežiūra bei darbo užmokesčio išlaidos.

Nurodoma, kad projektas brangsta dėl aplinkybių, kurių šalys negalėjo numatyti ar kontroliuoti – tai rekordinė infliacija, daugiau nei 24 proc. brangę statybos darbai, energetikos ištekliai, pasikeitusios bankų skolinimo sąlygos.

Pernai gruodį pasirašyta sutartis numato, kad komplekso statyba ir savivaldybės atlygis koncesininkui per visą sutarties laiką sieks 62,4 mln. eurų.

Dabar savivaldybė prašo padidinti finansavimą, kitu atveju projektui kyla grėsmė likti neįgyvendintu. 

Pagal sutartį koncesininkas įsipareigoja Paryžiaus Komunos gatvėje suprojektuoti, pastatyti ir valdyti naują sporto ir laisvalaikio kompleksą, o savivaldybė 25 metus pirks jo paslaugas.

Komplekse turėtų būti įrengta ne mažesnė nei 5 tūkst. kv. metrų ploto transformuojama sporto erdvė, skirta įvairioms sporto šakoms, dvi ledo ritulio aikštelės su bent 650 sėdimų vietų žiūrovams.

Pagal sutarties sąlygas komplekso projektavimas truktų ne ilgiau kaip aštuonis mėnesius, o statybos – iki dvejų metų.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder