Kova su „metalo luženomis“ - juos daužant? (15)

Klaipėdos mieste įvairiose itin pastebimose vietose mėnesių mėnesius, o kai kur – ir kelerius metus stovinčios kelios dešimtys senų automobilių su reklaminiais užrašais ėmė siutinti klaipėdiečius taip, kad, manoma, su tuo vis dažniau kovoti pasitelkta net pažeidžiant įstatymus – daužomi tokių automobilių stiklai.

Šį savaitgalį Minijos gatvėje užfisuoti net du apdaužyti tokie automobiliai. Jie stovi vienas kito per keliasdešimt metrų. Vienas – prie plovyklos „Plaunu pats“, kitas – netoli posūkio į Naująją Smiltynės perkėlą.

Įdomu tai, kad anksčiau prie minėtos automobilių plovyklos viena „metalo lužena“ su reklaminiais užrašais jau buvo apdaužyta ir kuriam laikui dingo iš šios vietos, tačiau po kiek laiko šioje vietoje vėl atsirado kitas senos markės „Opel“ automobilis. Šįkart sudaužytas vairuotojo pusės ir galingis langas.

Netoli posūkio į Naująją perkėlą automobilių aikštelėje stovintis kitas senas „opeliukas“ taip pat su reklaminiu užrašu apgadintas dar labiau – iš viso sudayžyti net keturi stiklai – vienas iš vairiotojo pusės, abu – iš keleivio pusės ir galinis langas.

VE.lt žurnalistai anksčiau buvo užfiksavę apdaužytą reklaminiais užrašais išmargintą automobilį prie Klaipėdos lengvosios atletikos mokyklos. Po apdaužymo jis dar kurį laiką stovėjo, tačiau vėliau buvo išgabentas ir dabar jau nebebado akių.

Jau anksčiau rašėme, tokių automobilių gausu įvairiose miesto vietose, taip pat ir gerai matomose, pavyzdžiui, prie Žvejų rūmų, prekybos centrų stovėjimo aikštelėse, prie daugiabučių. Jie ilgą laiką neišjuda iš vietos ir tai erzina miestiečius, nes ir taip prie daugiabučių vietos automobiliams akivaizdžiai trūksta.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus Kontrolės ir prevencijos poskyrio vedėjas Linas Lapinskas dar kovo mėnesį „Vakarų ekspresui“ komentavo, kad svetimo turto gadinimas, pavyzdžiui, daužant langus ar kitaip gadinant reklaminį automobilį, nėra tinkamas elgesys.

Jis pabrėžė, kad, pagal galiojančius norminius aktus, pašalinti tokių automobilių Savivaldybės administracija neturi teisės. Pirmiausia turi būti nustatytas tokios transporto priemonės savininkas, raštu pareikalaujama patraukti neeksploatuojamą automobilį. Jei iki nurodytos datos automobilis nepatraukiamas, taikomos sankcijos. Pasak L. Lapinsko, praėjusiais metais tokių atvejų, kai reikėjo imtis griežtesnių priemonių, buvo apie 50. 

„Aišku, tai niekam nepatinka, bet Reklamos įstatymas to nedraudžia, jei automobilis yra techniškai tvarkingas, yra apdraustas“, - komentavo Kontrolės ir prevencijos poskyrio vedėjas. 

Jei klaipėdiečiai aplinkoje pastebi nepatraukiamą ir neeksploatuojamą reklaminį automobilį, ypač jei jis pastatytas pažeidžiant Kelių eismo taisykles, apie tokį atvejį reikėtų pranešti policijai, Viešosios tvarkos skyriui. 

„Apie neeksploatuojamas transporto priemones mums praneša gana dažnai, praktiškai kiekvieną dieną. Praneša ir žmonės, ir užfiksuojame patys. Centre, rinkliavinėje zonoje, tai yra labai retas atvejis, kadangi reikia mokėti. O šiaurinėje ir ypač pietinėje miesto dalyje, kur daugiau gyventojų, ten daugiau ir tokių atvejų. Būna tai vienur, tai kitur, kartais prie kokių nors garažą pradeda kauptis.

Gavę pranešimus reaguojame, siunčiame reikalavimus ir dauguma savininkų automobilius patraukia. Būna vienas kitas, kuris nenori suprasti, kodėl negali taip laikyti tokios transporto priemonės, bet tai nėra dažnas atvejis“, - apibendrino L. Lapinskas.

Raktažodžiai
Kai miestui vadovauja alchašas liberolas su savo chėbrike, tai miestas sparčiai transformuojasi į rusišką kaimą. Kai gatvės bus pilnai užterštos, oras iš uosto užnuodytas, aplinkiniai miškai ir parkai iškirsti, o senamiestis sugriautas, tai ištinęs liberalus snukelis jums ant griuvėsių krūvos duda pagros... Na dar, galbūt, pigaus alaus pašliurpti duos. Juk jums to ir užtenka, a ne, klaipėdiečiai?
Klaipiedkei jau amen, 2021-05-03 22:18
buvo sprokdinamas Bruozeles tiltas ,pagal uzsakyma buvo sprogdinama Kryzkalnio motina ,Kauno pamiskese savanoris Abromavicius ......ir kiti tai ,kad nieko niekas nestebeina ,kad dauzoma ar vagima nes tai partiju ir ju politikos rekalas .....
Nieko nuostabaus, 2021-05-03 19:21
Reklama padare ir ve nes pilnai matos numeris
Tesiog, 2021-05-03 08:50
Sidebar placeholder