Kultūros ir meno tarybos nuostatai bus koreguojami

Kultūros ir meno tarybos sudarymas neturi kelti jokių abejonių - sako Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus. Po organizuoto konkurso dėl naujos Kultūros ir meno tarybos sudarymo, įvertinus kultūros bendruomenės išsakytas pastabas, nutarta koreguoti Kultūros ir meno tarybos nuostatus bei artimiausiu metu juos teikti svarstyti ir tvirtinti Savivaldybės tarybai.

Tik patvirtinus atnaujintus nuostatus, bus sudaroma ir naujos sudėties Kultūros ir meno taryba.

"Negalime sutikti su organizuoto konkurso rezultatais. Akivaizdu, kad būtina koreguoti nuostatus - Kultūros ir meno tarybos formavimo procesas visuomenėje neturi kelti jokių abejonių.

Išgirdome ir įvertinome kultūros bendruomenės kreipimąsi, sulaukėme siūlymų dėl proceso tobulinimo, tai ir bus daroma nedelsiant.

Siekiame, kad naujos Kultūros ir meno tarybos sudarymo procesas būtų sklandus ir aiškus, šią instituciją turi sudaryti kultūros ir meno sričių atstovai, išmanantys Klaipėdos kultūros lauką, savo patirtimi ir kompetencija galintys suteikti svarų indėlį sprendžiant miestui aktualius kultūrinius klausimus", - sako meras Arvydas Vaitkus.

Savivaldybės administracijai organizavus Kultūros ir meno tarybos narių rinkimus, iš juose dalyvavusios kultūros ir meno bendruomenės atstovų buvo sulaukta kreipimųsi ir siūlymų dėl dabar galiojančių nuostatų tobulinimo, Kultūros ir meno tarybos sudarymo tvarkos detalesnio reglamentavimo, užtikrinant tolygesnį visų kultūros sričių atstovavimą, be to, viena organizacija buvo pasiūliusi du kandidatus, nors nuostatai tokios galimybės nenumato.

Savivaldybės teisininkų nuomone, siekiant išvengti bet kokių teisinių neaiškumų, dviprasmybių ir ginčų, būtina patikslinti dabar galiojančius Klaipėdos kultūros ir meno tarybos nuostatus.

Klaipėdos kultūros ir meno taryba yra visuomeninė patariančioji institucija, kurios tikslas - prisidėti sprendžiant miesto kultūros politikos formavimo ir jos įgyvendinimo klausimus. Kultūros ir meno taryba sudaroma Savivaldybės tarybos kadencijos laikotarpiui.

Pranešama, kad kol bus pakeisti nuostatai ir išrinkta nauja Kultūros ir meno taryba, galios 2019-2023 metų kadencijai sudarytos Kultūros ir meno tarybos sudėtis.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder