Lietuvos mokiniai ir mokinės debatuoja vokiečių kalba apie universalias bazines pajamas

Šiandien vykusiame retorikos konkurso „Jaunimo debatai Vidurio-, Rytų- ir Pietryčių Europoje“ nacionaliniame finale susitiko mokiniai ir mokinės iš įvairiausių Lietuvos kampelių ir debatavo itin aktualia tema. 

Nuotoliniu būdu surengtuose debatuose mokiniai ir mokinės nagrinėjo klausimą, kuris pandemijos akivaizdoje tapo savalaikis kaip niekad: 

„Ar Lietuvoje turi būti įvestos universalios bazinės pajamos?“

Neda Milinytė iš Šiaulių Didždvario gimnazijos pasirodė geriausiai! Gustė Židžiūnaitė iš Hermano Zudermano gimnazijos užėmė antrąją vietą. Visi keturi debatantai ir debatantės patekę į finalą, prieš tai dalyvavo regioniniuose finaluose bei pusfinalyje. Pirmųjų dviejų vietų nugalėtojai rugsėjo mėnesį vyks į tarptautinį konkurso finalą Prahoje:

1. Neda Miltinytė, Didždvario gimnazija, Šiauliai
2. Gustė Židžiūnaitė, Hermano Zudermano gimnazija, Klaipėda
3. Augustas Skietrys, Jėzuitų gimnazija, Kaunas
4. Ugnė Blekaitytė, Hermano Zudermano gimnazija, Klaipėda

Konkursas Lietuvoje buvo pirmą kartą vykdomas nuotoliniu būdu. Toks renginio pobūdis, net ir esant sudėtingai epidemiologinei situacijai, leido suburti tarptautinę teisėjų komandą bei pakviesti prie renginio programos prisijungti projekto alumnus iš Vokietijos. Tad nepaisant neįprastų konkurso sąlygų, kai debatuojama buvo iš namų, pavyko surengti profesionalius jaunimo debatus. Finalinį renginį per oficialų tarptautinio projekto kanalą gyvai transliavo Goethe’s institutas Vilniuje. 

Apie projektą: 

Projektas skatina jaunuolius mokytis kompetentingai ir įtikinamai išsakyti savo nuomonę bei pažiūras vokiečių kaip užsienio kalba. Konkursas taip pat stiprina debatų kaip demokratijos instrumento vaidmenį ir skatina aktyvią daugiakalbystę Europoje.

Konkursas vyksta debatų forma, kurių metu moksleiviai išsako savo nuomonę įvairiais su mokyklos kasdienybe, pamatinėmis žmogaus teisėmis, žmonijos istorija ir Europa susijusiais klausimais. Tarp tautiniame konkurse dalyvauja vokiečių kalbos besimokantys mokiniai iš Baltarusijos, Bulgarijos, Estijos, Kroatijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos, Rumunijos, Rusijos, Slovėnijos, Slovakijos, Čekijos, Ukrainos ir Vengrijos. 

Daugiau informacijos apie konkursą „Jaunimo debatai Vidurio-, Rytų- ir Pietryčių Europoje“, pranešimus žiniasklaidai ir nuotraukų galerijas atsisiuntimui rasite www.jugend-debattiert.eu.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder