Maistinį aliejų klaipėdiečiai galės atiduoti į rūšiavimo aikšteles (3)

Artėjančių švenčių proga Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras kviečia pasirūpinti dovanomis ne tik savo artimiesiems, bet ir tiems, kuriems šventinę nuotaiką pajusti sunkiau: dovanokime bilietus į teatro gruodžio mėnesį siūlomus renginius vargingiau gyvenantiems. Tegul visų širdis užpildo stebuklo laukimas ir noras dalintis gerumu.

Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC) nuo gruodžio mėnesio į uostamiesčio didžiųjų atliekų aikšteles priima maistinio aliejaus atliekas.

Iki šiol norint civilizuotai atsikratyti panaudotu aliejumi Klaipėdos gyventojams kildavo keblumų: pilti į kanalizaciją ar kriauklę neleidžiama, nes sukietėjusių riebalų  kamščiai užkemša nutekamuosius vamzdynus, o privačios įmonės, turinčios teisę surinkti aliejaus atliekas, labiau bendradarbiauja su įmonėmis nei mažus kiekius sukaupiančiais gyventojais.

Lietuvoje kuriant atliekų tvarkymo sistemą buvo numatyta, jog aliejaus atliekas surinks privačios įmonės. Klaipėdos mieste leidimus vykdyti šią veiklą turi net 15 įmonių, tačiau gyventojams rasti šios paslaugos teikėjus nėra paprasta. Net ir radus, kas galėtų paimti mažą kiekį aliejaus, dar reikia suderinti atvažiavimo laiką, kas ne visada patogu vienai ar kitai pusei. KRATC iki šiol neturėjo leidimo šioms atliekoms tvarkyti, tačiau kreipėsi į Aplinkos apsaugos agentūrą ir pakoregavo savo administruojamų aikštelių taršos leidimus.

„Mūsų aikšteles klaipėdiečiai jau žino ir atveža čia įvairius nebereikalingus daiktus, tad tuo pačiu galės atvežti ir talpą su panaudotu aliejumi. Kaip ir kitas atliekas, aliejų iš gyventojų priimsime nemokamai“, - sakė Ramunė Šličienė, KRATC ekologinės infrastruktūros skyriaus vadovė.

Aliejus bus surenkamas į atskirą rezervuarą, laikomą pavojingų atliekų konteineryje. Vėliau panaudotas aliejus bus perduodamas įmonėms, užsiimančioms šių atliekų perdirbimu.

Aplinkosaugos specialistai pataria, jog nedidelį kiekį riebalų likučių keptuvėje ar puode geriausia išvalyti popieriniu rankšluosčiu arba servetėle ir išmesti ją į komunalinių atliekų konteinerį. Jokiu būdu nedera pilti riebalų ar aliejaus likučių į kanalizaciją ar plautuvę. Na o didesnį kiekį panaudoto aliejaus  patartina atvėsinus supilti į stiklainį ar kitą sandarų indą ir perduoti atliekų tvarkytojui ar nuvežti į KRATC aikšteles Plieno g. 13, Tilžės g. 66A, Šiaurės pr. 30. Aikštelės dirba I-VI nuo 9 iki 19 val.

Kas teikia maistinio aliejaus ir riebalų surinkimo paslaugas Klaipėdos mieste galima sužinoti atliekų tvarkytojų valstybės registre https://atvr.am.lt, įvedus minėtų atliekų kodą 20 01 25.

 

 

 

 

Tai, kad iš gyventojų priima tik 1-2 ltr. Nejaugi aš su litriuku lakstysiu :) ? Užsidėtas +, bet paslaugą nelabai kas naudosis, pils į nutekamuosius ir tiek.
Nusivylęs, 2021-12-02 14:16
Pagaliau! O tai, nuvežus panaudotą aliejų į tą aikštelę, priėmėja tik papurto galva ir sako mesti į savo buitinių atliekų konteinerį.
X, 2021-11-30 08:41
Labai džiaugiuosi įgyveninta idėją, kurią realizavo Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras. Nuo šiol, mes namie gamindami varškės spurgas ar kitus gaminius, kuriems naudojame daug aliejaus, galėsime jį surinkę į didesnę talpą nuvežti į Stambiagabaričių atliekų aikšteles ir ten palikti. Visas panaudotas aliejus bus surenkamas iš gyventojų, ko nebuvo iki šiol. Tekdavo vis tiek pilti į stilainiuką ir dėti į buitinių atliekų konteinerį, nes kitur tiesiog nebuvo kur juos utilizuoti. Ačiū Ramune Šličiene už išgirstą prašymą. Super naujiena, ačiū širdingai.
Alina, 2021-11-29 20:52
Sidebar placeholder