Padidinus pensijas nebegali gauti karšto maisto

Labdaros valgyklos, teikiančios maistą mažas pajamas gaunantiems senyvo amžiaus žmonėms, neįgaliesiems, daugiavaikėms šeimoms ar nuolatinės gyvenamos vietos neturintiems asmenims, pandeminiu laikotarpiu taip pat susiduria su įvairiais iššūkiais. Vienos užsidarė, o kitų paslaugomis kai kurie net nebegali naudotis. Mat keliais eurais padidėjus senjorų pensijoms, kasdienio karšto maisto gavėjų sąrašas sutrumpėjo.

Klaipėdos „Maisto banko“ padalinio vadovas Raimondas Danupas teigia, kad karantino metu maitinimo paslaugos patalpose nėra vykdomos. „Maistą žmonėms duodame išsinešti plastikiniuose indeliuose. Jie yra dezinfekuojami. Būna, kad gyventojai atsineša ir palieka savo pačių tarą, į kurią sudedame maistą. Tokiu būdu žmonės su mūsų daviniu grįžta į savo namus ir pavalgo ten“, - kalbėjo vadovas.

Žmonėms yra duodama šilta tiršta sriuba, antras karštas patiekalas, vaisiai, daržovės ir kiti papildomi maisto daviniai.

Tačiau vienas iš didesnių iššūkių „Maisto bankui“ Klaipėdoje yra žmonių, gyvenančių Nakvynės namuose, pagausėjimas ir maitinimas. „Kiekvieną darbo dieną, kad būtų sotūs ir galėtų karantinuotis savo teritorijoje, vežame jiems maisto davinius, kad nereikėtų eiti jo ieškoti į gatves“, - teigė R. Danupas.

Labdaros valgyklamaisto stokojančiaisiaispasirūpino ir prieš šventes. Jiemsbuvo išdalinti įvairūspusfabrikačiai.

Ne darbo dienomis buvo renkamas maistas iš parduotuvių ir atiduodamas daugiavaikėms šeimoms.

Kalbant apskritai apie praėjusius pandeminius metus, vadovas akcentuoja, kad susidūrė ir su kitokiais sunkumais.

„Reikėtų paminėti tai, kad padidėjo išmokos senjorams. Kad ir keliais eurais. O mūsų labdaros valgykla asmenims teikia maitinimą pagal tai, kokią pajamų sumą kas mėnesį jie gauna. Net ir keliais eurais padidėjusios pajamos praretina mūsų paramos gavėjų gretas“, - apie nelabai malonius pokyčius kai kuriems paramos gavėjams pasakojo R. Danupas.

Todėl, pasak vadovo, susiklosčius tokiai situacijai, nemokamas maitinimas tampa nebe kaip paslauga, o kaip tiesioginė asmenų parama. „Mes, kaip organizacija, vis vien stengiamės daryti viską, ką galime, kad šitie žmonės neliktų be maisto“, - pabrėžė pašnekovas.

Klaipėdos Šv. Kazimiero parapijos „Carito“ valgykla pandeminiu laikotarpiu nedirba. Anot kunigo Rolando Karpavičiaus, tokią situaciją lėmė tai, kad valgykloje patarnaujančios moterys priklauso rizikos grupei, todėl šiuo metu maitinimo įstaigos veikla yra sustabdyta.

„Kada valgykla vėl bus atidaryta - labai sunku pasakyti. Nežinome, kas bus, kai viskas praeis ir ar atsiras žmonių, kurie galės vėl įsipareigoti tarnauti šiai veiklai. Šioje situacijoje susideda daug įvairių faktorių, todėl esame paprastame laukime“, - kalbėjo dvasininkas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder