Nes gavusi užklausą peradresavo Susisiekimo ministerijai, o ši savo ruožtu Aplinkos ministerijai. Taip ir vyksta valstybės darbas.
idomiai
idomiai,
Kam tiek stulpu pristate?
Tadas
Tadas,
Uostininkai tik kraunasi pelnus, o ar jie pagalvojo kada kad reikia įsigyti kokią anti droninę sistemą ? Šauks po to karaūl ir kaltins valdžią kodėl jais nesirūpina.
Ei, kvailučiai,
Ei, kvailučiai,,
vandenilio kuras pats švariausias, nafta ir dujos kada nors vis tiek pasibaigs ir vandenilis bus masiškai naudojamas!
Jonass
Jonass,
Visiškas kosmosas ir dar vienas vadovėlinis pavyzdys, kaip Klaipėdoje vėl lipama ant to paties grėblio, nuo kurio visas progresyvus pasaulis jau bėga neatsisukdamas. Šis skambus „Vakarų ekspreso“ straipsnis apie „vandenilio eros pradžią“ ir pirmąją stotelę Klaipėdoje skamba kaip prasta humoro laida, ypač turint omenyje realią globalią situaciją.
Kol San Franciskas ir visa Kalifornija (kuri buvo vandenilio transporto pradininkė ir flagmanė) jau oficialiai laidoja šią technologiją, uždarinėja stoteles dėl kosminių išlaikymo kaštų, nuolatinio įrangos gedimo ir astronominių vandenilio kainų, Klaipėdos valdininkai išdidžiai kerpa juosteles.
Štai kaip šis „vandenilio bumas“ atrodo per realią inžinerinę ir ekonominę prizmę:
Kalifornijos pamoka, kurios Klaipėda „nepastebėjo“
San Franciske ir visoje Kalifornijoje vandenilio degalinių tinklai (kaip „Shell“ ar „True Zero“) masiškai užsidaro, o lengvųjų vandenilinių automobilių (kaip Toyota Mirai) savininkai paduoda gamintojus į teismus, nes degalai pabrango tiek, kad nuvažiuoti 100 km kainuoja brangiau nei su pačiu galingiausiu benzininiu V8 varikliu. Maža to, vandenilio tiekimo grandinės nuolat trūkinėja, o pačios stotelės dėl milžiniško slėgio (350–700 barų) ir kompresorių jautrumo genda kas antrą savaitę. Bet Klaipėdos „strategams“ tai nerūpi – jiems svarbu įsisavinti Europos Sąjungos paramą ir pasidaryti gražią piaro akciją.
Ekonominis ir technologinis absurdas
Vandenilis transportui yra pati neefektyviausia energetinė grandinė:
Pirmiausia reikia pagaminti elektros energiją (pvz., iš saulės ar vėjo).
Tada per elektrolizę, prarandant apie 30–40% energijos, išgauti vandenilį.
Tada sunaudoti milžiniškus kiekius elektros tam, kad tą vandenilį suspaustum iki kosminio slėgio arba atšaldytum iki -253C. transportavimui ir saugojimui.
Galiausiai, pačiame autobuse esantys kuro elementai vėl tą vandenilį paverčia elektra, prarasdami dar 40–50% naudingumo koeficiento.
Galutinis viso šio ciklo naudingumo koeficientas geriausiu atveju siekia vos apie 30%.
Palyginimui, paprasto elektromobilio ar elektrinio autobuso baterijos krovimo ir iškrovimo ciklo naudingumo koeficientas yra apie 80–90%. Tai kam sukti šitą kosminį ratą, jei prarandama du trečdaliai energijos?
Savivaldybės džiaugsmas
Užtat savivaldybės administracijai ir projektų vadovams tai yra tikras saldainis. Prisipirks brangių vandenilinių autobusų, kurie kainuoja kelis kartus brangiau nei paprasti elektriniai ar dyzeliniai. Kai tie autobusai pradės gesti, o stotelės kompresoriai strigti (kas garantuotai nutiks, nes vandenilio molekulė yra pati mažiausia periodinėje lentelėje ir bėga per menkiausius sandarinimus), valdininkai tiesiog užsakys „papildomas analizes“ ir „galimybių studijas“ problemoms spręsti.
Kur tikrosios inžinerinės kompetencijos?
Ši stotelė yra dar vienas fasadinis projektas, skirtas užpildyti tam pačiam šimtų puslapių „strateginiam planui“, kurį jau matėme su Atgimimo aikštės užkasamais paimatais ar Tauralaukio mokykla. Užuot investavus į realiai veikiančias technologijas – gatvių eismo valdymo intelektą, kurie akimirksniu sumažintų kamščius ir realią oro taršą mieste – milijonai sukišami į madingą technologinį lavoną.
Galiausiai turėsime klasikinį Klaipėdos infrastruktūros rezultatą: uostininkams žiedus prie „Memelio miesto“ braižo ir trina, Liepų gatvę skuta iš naujo, nes nesugeba tiesiai asfalto išlieti, o Klaipėdoj stovės kosminė vandenilio stotelė, kurioje greičiausiai kuro isipils trys autobusai, kol miestas skęs tų pačių valdininkų suprogramuotuose kamščiuose. Tikra „vandenilio era“!
,
Susirinko rašaliotojai, kurie mieliau važinėtu ant savo bezdalų!!!
Straipsnius rašo, kad veikia
Straipsnius rašo, kad veikia,
O jau daugiau nei mėnesį prašome, kad leistų užsipildyti ir prašome pagrįsti pardavimo kainą. Bet kol kas tylu.
Blaivus
Blaivus,
Ramiai pamascius tai turbut daug prastesnis variantas nei pilnas EV. Bent jau kol kas prie tokios H2 kainos. Nematau pagrindimo tureti toki auto seimoje.
Man eilinis š....
Man eilinis š....,
ir dar nori, kad remtų valstybė ? Kiek tų automobilių Lietuvoje ? 6 ? Na bus dar keli ir ? Važinėti tik mieste, nes kolonėlė 1 ? Eilinis pasitaškymas eurais, mano nuomonė. Kas liko iš elektromobilių " oi kaip bus gerai " ? Kiek jų nemokamai " pildė " ? O kas valstybėje yra nemokamai ? Tie, kurie gauna neva nemokamai, už juos būna sumokėję kiti.
,
o gal visa tai įslaptinta?
V2
V2,
perku..., jeigu suteiksite galimybę užsidirbti betkuriai transporto priemonei
TOP
Nauji
Rašyti komentarą
Nes gavusi užklausą peradresavo Susisiekimo ministerijai, o ši savo ruožtu Aplinkos ministerijai. Taip ir vyksta valstybės darbas.
Kam tiek stulpu pristate?
Uostininkai tik kraunasi pelnus, o ar jie pagalvojo kada kad reikia įsigyti kokią anti droninę sistemą ? Šauks po to karaūl ir kaltins valdžią kodėl jais nesirūpina.
vandenilio kuras pats švariausias, nafta ir dujos kada nors vis tiek pasibaigs ir vandenilis bus masiškai naudojamas!
Visiškas kosmosas ir dar vienas vadovėlinis pavyzdys, kaip Klaipėdoje vėl lipama ant to paties grėblio, nuo kurio visas progresyvus pasaulis jau bėga neatsisukdamas. Šis skambus „Vakarų ekspreso“ straipsnis apie „vandenilio eros pradžią“ ir pirmąją stotelę Klaipėdoje skamba kaip prasta humoro laida, ypač turint omenyje realią globalią situaciją.
Kol San Franciskas ir visa Kalifornija (kuri buvo vandenilio transporto pradininkė ir flagmanė) jau oficialiai laidoja šią technologiją, uždarinėja stoteles dėl kosminių išlaikymo kaštų, nuolatinio įrangos gedimo ir astronominių vandenilio kainų, Klaipėdos valdininkai išdidžiai kerpa juosteles.
Štai kaip šis „vandenilio bumas“ atrodo per realią inžinerinę ir ekonominę prizmę:
Kalifornijos pamoka, kurios Klaipėda „nepastebėjo“
San Franciske ir visoje Kalifornijoje vandenilio degalinių tinklai (kaip „Shell“ ar „True Zero“) masiškai užsidaro, o lengvųjų vandenilinių automobilių (kaip Toyota Mirai) savininkai paduoda gamintojus į teismus, nes degalai pabrango tiek, kad nuvažiuoti 100 km kainuoja brangiau nei su pačiu galingiausiu benzininiu V8 varikliu. Maža to, vandenilio tiekimo grandinės nuolat trūkinėja, o pačios stotelės dėl milžiniško slėgio (350–700 barų) ir kompresorių jautrumo genda kas antrą savaitę. Bet Klaipėdos „strategams“ tai nerūpi – jiems svarbu įsisavinti Europos Sąjungos paramą ir pasidaryti gražią piaro akciją.
Ekonominis ir technologinis absurdas
Vandenilis transportui yra pati neefektyviausia energetinė grandinė:
Pirmiausia reikia pagaminti elektros energiją (pvz., iš saulės ar vėjo).
Tada per elektrolizę, prarandant apie 30–40% energijos, išgauti vandenilį.
Tada sunaudoti milžiniškus kiekius elektros tam, kad tą vandenilį suspaustum iki kosminio slėgio arba atšaldytum iki -253C. transportavimui ir saugojimui.
Galiausiai, pačiame autobuse esantys kuro elementai vėl tą vandenilį paverčia elektra, prarasdami dar 40–50% naudingumo koeficiento.
Galutinis viso šio ciklo naudingumo koeficientas geriausiu atveju siekia vos apie 30%.
Palyginimui, paprasto elektromobilio ar elektrinio autobuso baterijos krovimo ir iškrovimo ciklo naudingumo koeficientas yra apie 80–90%. Tai kam sukti šitą kosminį ratą, jei prarandama du trečdaliai energijos?
Savivaldybės džiaugsmas
Užtat savivaldybės administracijai ir projektų vadovams tai yra tikras saldainis. Prisipirks brangių vandenilinių autobusų, kurie kainuoja kelis kartus brangiau nei paprasti elektriniai ar dyzeliniai. Kai tie autobusai pradės gesti, o stotelės kompresoriai strigti (kas garantuotai nutiks, nes vandenilio molekulė yra pati mažiausia periodinėje lentelėje ir bėga per menkiausius sandarinimus), valdininkai tiesiog užsakys „papildomas analizes“ ir „galimybių studijas“ problemoms spręsti.
Kur tikrosios inžinerinės kompetencijos?
Ši stotelė yra dar vienas fasadinis projektas, skirtas užpildyti tam pačiam šimtų puslapių „strateginiam planui“, kurį jau matėme su Atgimimo aikštės užkasamais paimatais ar Tauralaukio mokykla. Užuot investavus į realiai veikiančias technologijas – gatvių eismo valdymo intelektą, kurie akimirksniu sumažintų kamščius ir realią oro taršą mieste – milijonai sukišami į madingą technologinį lavoną.
Galiausiai turėsime klasikinį Klaipėdos infrastruktūros rezultatą: uostininkams žiedus prie „Memelio miesto“ braižo ir trina, Liepų gatvę skuta iš naujo, nes nesugeba tiesiai asfalto išlieti, o Klaipėdoj stovės kosminė vandenilio stotelė, kurioje greičiausiai kuro isipils trys autobusai, kol miestas skęs tų pačių valdininkų suprogramuotuose kamščiuose. Tikra „vandenilio era“!
Susirinko rašaliotojai, kurie mieliau važinėtu ant savo bezdalų!!!
O jau daugiau nei mėnesį prašome, kad leistų užsipildyti ir prašome pagrįsti pardavimo kainą. Bet kol kas tylu.
Ramiai pamascius tai turbut daug prastesnis variantas nei pilnas EV. Bent jau kol kas prie tokios H2 kainos. Nematau pagrindimo tureti toki auto seimoje.
ir dar nori, kad remtų valstybė ? Kiek tų automobilių Lietuvoje ? 6 ? Na bus dar keli ir ? Važinėti tik mieste, nes kolonėlė 1 ? Eilinis pasitaškymas eurais, mano nuomonė. Kas liko iš elektromobilių " oi kaip bus gerai " ? Kiek jų nemokamai " pildė " ? O kas valstybėje yra nemokamai ? Tie, kurie gauna neva nemokamai, už juos būna sumokėję kiti.
o gal visa tai įslaptinta?
perku..., jeigu suteiksite galimybę užsidirbti betkuriai transporto priemonei
Dėmesio! Jūs skaitote komentarų skiltį. Komentarus rašo naujienų portalo VE.lt skaitytojai. Nuomonės nėra redaguojamos ar patikrinamos. Skaitytojų diskusijos turinys neatspindi redakcijos nuomonės.