Rugsėjį moksleivius saugos nuo gatvės pavojų

Siekiant, kad skaudžios nelaimės netemdytų mokslo metų pradžios, ypatingą dėmesį eismo saugumui skirs ne tik policija, bet ir Klaipėdos miesto savivaldybė. Tačiau skaudi praktika rodo, kad avarijų, kuriose nukenčia nepilnamečiai, rugsėjo mėnesį išvengti nepavyksta.

Per praėjusiųjų metų rugsėjo mėnesį Klaipėdoje užregistruoti šeši eismo įvykiai, kuriuose nukentėjo aštuoni nepilnamečiai. Klaipėdos apskrityje įvyko devynios tokios avarijos ir sužeista 11 nepilnamečių.

Visoje šalyje vien per pirmąją 2022-ųjų rugsėjo mėnesio savaitę avarijose sužeista daugiau nei dvi dešimtys nepilnamečių.

Prieš artėjančią šių metų Rugsėjo 1-ąją padidintą dėmesį saugumui gatvėse skirs ir Klaipėdos miesto savivaldybė.

Uostamiesčio gatvėse atnaujinamas pėsčiųjų perėjų ženklinimas. Arčiau ugdymo įstaigų ne tik iš naujo išdažomi vadinamieji zebrai, bet ir netoli perėjų išpurškiamas papildomas įspėjamasis ženklas - „Apsaugok mane“.

Ši iniciatyva įgyvendinama bendradarbiaujant su draudimo bendrove. Savivaldybė rūpinasi papildomu perėjų ženklinimu įspėjamaisiais ženklais, o draudikai įsipareigojo apdrausti visus miesto ugdymo mokyklų moksleivius rugsėjo mėnesį nuo nelaimingų atsitikimų gatvėse.

Tikimasi, kad tai paskatins vairuotojus prasidėjus mokslo metams vairuoti dar atidžiau ir atsargiau, kad nenukentėtų nė vienas į mokyklą skubantis ir galbūt po atostogų dar kiek išsiblaškęs moksleivis.

Pastaruoju metu pareigūnus stebina ir pačių moksleivių neatsargumas.

Nemažai jaunųjų eismo dalyvių gatvę kerta per pėsčiųjų perėją eidami akis nudelbę į mobiliuosius telefonus ir naudodami ausinukus, nors to daryti negalima.

Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos skyriaus viršininkas Mindaugas Džermeika „Vakarų ekspresui“ yra sakęs, kad patys tėveliai darosi vis labiau sąmoningesni.

„Jau niekam nereikia aiškinti, kam reikalingas saugos diržas. Net patys vaikai įlipę į automobilius ragina mamą ir tėtį prisisegti“, - teigė M. Džermeika.

Savivaldybė siekia pasirūpinti ir saugumu pėsčiųjų perėjose tamsiuoju paros metu - prie perėjų įrengiamas kryptinis apšvietimas, pagerinantis matomumą vairuotojams. Šiais metais kryptinis apšvietimas papildomai įrengtas Debreceno gatvės ir Šilutės plento sankryžos perėjose.

Kad Rugsėjo 1-osios šventė keltų kuo mažiau rūpesčių keliuose ir būtų saugesnė, Lietuvos policija, kaip ir anksčiau, į pagalbą pasitelks savanorius. Visą pirmąją rugsėjo savaitę bus patruliuojama perėjose prie mokyklų ir tikrinamas vairuotojų blaivumas, prižiūrima viešoji tvarka.

"Kiekvieno vaiko gyvybė yra neįkainojama, tad turime susitelkti ir padaryti viską, kad keliuose nežūtų nė vienas vaikas.

Kreipiuosi į visus vairuotojus, tėvus ir vaikus - būkite atidūs važiuodami ar eidami per pėsčiųjų perėją, prie mokyklų ir kitų ugdymo įstaigų", - Rugsėjo 1-osios išvakarėse ragina Lietuvos policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.

Rugsėjį bus vykdomos trumpalaikės prevencinės priemonės, skirtos jauno amžiaus vairuotojams (moksleiviams, studentams). Tikrinama, ar turima teisė vairuoti atitinkamos kategorijos transporto priemonę, ar naudojami saugos diržai, saugos šalmai.

Policija kreips dėmesį į tai, kaip nepilnamečiai, vairuojantys dviračius, elektrinius paspirtukus, mopedus, laikosi Kelių eismo taisyklių reikalavimų. Ar pagal amžių jie gali vairuoti tam tikrą transporto priemonę, ar dėvi saugos šalmus, ar elektriniu paspirtuku neveža keleivio ir pan.

Dėmesio sulauks ir transporto priemonės, kuriomis į mokyklas vežami vaikai. Bus tikrinamas mokyklinių, maršrutinių autobusų ir kitų transporto priemonių, vežančių vaikus į mokyklas ir iš jų, vairuotojų blaivumas.

Šių metų sausio-liepos mėnesiais Lietuvoje įvykusiose avarijose žuvo penki nepilnamečiai (vienas pėsčiasis ir keturi keleiviai). Sužeisti 337 (108 pėstieji, 68 dviračių ir 17 mopedų vairuotojų).

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder