Šiandien – paskutinė diena gyventojams pateikti pasiūlymus šių metų dalyvaujamajam biudžetui

Praėjusių metų rugsėjį buvo paskelbti pirmąkart Klaipėdoje vykusio dalyvaujamojo biudžeto rezultatai. Iš 17-os balsavimui atrinktų iniciatyvų daugiausia klaipėdiečių simpatijų pelnė trys projektai, už juos balsavo absoliuti dauguma visų balsavusiųjų.

Du iš šių projektų mažiesiems lankytojams planuojama atverti dar šį rudenį.  

Daugiausia uostamiesčio gyventojų balsų pelnė projektas pavadinimu „Simonaitytės vaikų žaidimo aikštelė“. Projekto tikslas – senos žaidimų aikštelės vietoje sukurti saugias sąlygas žaisti pietinės miesto dalies vaikams, sukurti laisvalaikio vietą jų tėvams ir seneliams.

Planuojama, kad naujoji aikštelė bus įrengta iki šių metų lapkričio pabaigos.

Kitas laimėjęs projektas, kurį savivaldybė įgyvendins miesto biudžeto lėšomis, – Mitologinė poilsinė ir žaidimų erdvė "Baltų saulės parkas", jis bus įkurtas Tauralaukyje, 3077 kv.m ploto žemės sklype tarp Tauro 7-osios g. ir Tauro 8-osios g.

Įgyvendintas projektas turėtų spręsti viešųjų erdvių trūkumo, visų amžiaus grupių užimtumo problemą bei puoselėtų protėvių kultūrą Tauralaukio kvartale.Planuojama, kad šis projektas bus įgyvendintas kitų metų antroje pusėje.

Nedidele balsų persvara nuo pirmųjų dviejų atsiliko dar vienas projektas  – „Nauja, moderni ir šiuolaikiška vaikų žaidimo aikštelė Tauralaukyje“. Gyventojų iniciatyvą pavadinimu „Nauja, moderni ir šiuolaikiška vaikų žaidimo aikštelė Tauralaukyje“ numatyta įgyvendinti kartu su „Baltų saulės parko“ iniciatyva – iki šių metų lapkričio pabaigos.

„Džiugu, kad gyventojai pernai aktyviai teikė pasiūlymus ką naudingo ir gražaus Klaipėdoje įrengti už miesto biudžeto lėšas. Tikimės, kad ši gera iniciatyva šiemet paskatins dar daugiau klaipėdiečių atidžiau pažvelgti į gyvenamąją aplinką ir pamąstyti, ką gražaus ir naudingo sukurti vietos bendruomenės labui“, – tikisi Klaipėdos miesto savivaldybės vyr. patarėjas Deividas Petrolevičius.

Dar šią vasarą miestiečiai gali siūlyti naujas idėjas, kurios bus įgyvendinamos iš miesto biudžeto. Liepos mėnesį vyks viešas Dalyvaujamojo biudžeto atnaujinto aprašo pristatymas, taip pat bus priminta gyventojams kada ir kaip bus galima teikti savo idėjas bei už jas balsuoti.

Projektų atrankos procedūras planuojama užbaigti 2022 m. III ketvirtyje, o jų įgyvendinimą numatyti kitų metų miesto strateginiame plane.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder